ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی احیا کننده نماز جمعه است، گفتند: رشادت و ضربه رزمندگان اسلام به منافقان در عملیات مرصاد بسیار با اهمیت بود.

به گزارش سفیر افلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: گاهی در فضای مجازی آنقدر سخنان همراه ظلم مشاهده می شود که اگر قرار باشد افراد به اینها پاسخ دهند باید روزانه صدها تکذبیه صادر شود، این نشان دهنده این است که این سخنان با تقوا و عمل صالح فاصله دارد.

وی با اشاره به مناسبت های این هفته افزود: روز یکشنبه روز مباهله است که وقوع آن در مدینه بود، همچنین این روز، روز بخشیدن انگشتر امام علی(ع) و نزول آیات سوره دهر بوده و همه این مناسبتها بیانگر حقانیت رسول خدا(ص) است و اینکه امامت و حاکمیت از آنِ امام علی(ع) و معصومین آن و هم بیانگر شرافت، کرامت و عصمت ائمه اطهار(ع) است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به پنجم مرداد ۵۸ و برگزاری اولین نماز جمعه به دستور امام(ره) ،عنوان کرد: امروز در سراسر کشور حدود ۹۰۰ نماز جمعه برگزار می شود، اعضای ستاد نماز و مسئولان ستادهای نماز جمعه در سراسر کشور و در استان لرستان در اقامه برپایی این نماز نقش ارزشمندی دارند چرا که در طول این سالها این افراد حضور داشتند.

وی تصریح کرد: پنجم مرداد پیروزی رزمندگان در عملیات مرصاد است، جمهوری اسلامی قطعنامه را پذیرفت اما خوی فزون طلبی صدام با حمایت آمریکا و منافقان نادان ادامه داشت و تلاش کردند اقداماتی انجام دهند اما از سوی رزمندگان ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی و بسیج، ضربه سهمگینی به آنها وارد کردند و ۷۰ نفر از شهدای عملیات مرصاد مربوط به استان لرستان بود، مردانی که در آخرین عملیات جنگی برگی درخشان بر تاریخ مقاومت این استان افزودند.

شاهرخی به روز تکریم خانواده اشاره کرد و افزود: اساس خانواده برپایه مودت است و حاکمیت مودت و رحمت، دوری از خشونت و رفتاری است که موجب آرامش و آسایش در محیط خانواده می شود.

امام جمعه خرم آباد چرخه حرکت یک کشور را حاصل بهره گیری از دانش و تجربه بازنشستگان برشمرد و گفت: این افراد کسانی هستند که این دانش را به نسل بعدی منتقل کردند و بازنشسته شده اند، انتقال این دانش حکایت از این دارد که هم اکنون در اداره کشور نقش آفرین هستند و معیشت این جمع شایسته در حدی باشد که عزتشان محفوظ بماند.

وی خاطر نشان کرد: دولت و مجلس، در یک زمان بندی عقب ماندگی معیشتی بازنشستگان را جبران کنند و بازنشستگان هم شیوه برای درخواست دنبال کنند که با کرامت آنها دنبال شود و سبب خوشحالی دشمنان نشود.

انقلاب اسلامی احیا کننده نماز جمعه است

حجت الاسلام محمدرضا سبحانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: در لحظات مرگ، انسان از دلخوشی‌ها و حب دنیا متنفر و بی رغب خواهد بود و آرزو می‌کند ای کاش بین او و این اعمال فرسنگ ها فاصله بوده و هیچ رابطه ای برقرار نبود.

وی افزود: حضرت امیرالمومنین(ع) باطن دنیا را به ما نشان داده است، امیدواریم طوری در دنیا زندگی کنیم که لحظه مرگ، از به دنیا آمدن خودمان پشیمان نمی شویم.

امام جمعه موقت کوهدشت با تاکید بر اهمیت رعایت تقوا، عنوان کرد: بهترین واعظ و بهترین ذکر، یاد مرگ است، مال، عمل و فرزندان سه چیزی هستند که در موقع سکرات مرگ در جلو چشم هر انسانی ظاهر می شوند و توجه به این سه موضوع در نوع عمل و رفتار ما و آخرت تاثیر گذار می باشد.

وی ضمن تقدیر از عملکرد اداره بهزیستی کوهدشت و گرامیداشت هفته این نهاد خدمت‌گذار، تصریح کرد: در راستای خدمت رسانی به مردم بایستی نهایت تلاش را داشت، بحمدالله دو نهاد بهزیستی و کمیته امداد شهرستان در این راستا فعال و پویا هستند.

سبحانی ضمن گرامیداشت سالروز مباهله، گفت: مشی و رفتار شهید رجایی بایستی به عنوان الگویی برای همه مسئولان کشور باشد.

امام جمعه موقت کوهدشت ضمن گرامیداشت اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی، گفت: نماز جمعه از سنت های حسنه اسلامی است که انقلاب اسلامی آن را احیا نمود، نماز جمعه بایستی پویا و زنده باشد و در خطبه های دوم بایستی مشکلات مردم رصد شود و مسئولان پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر، برخورد قانونی با بی حجابی و پیاده سازی مسائل فرهنگی، بیان کرد:بی حجابی خلاف شرع می باشد همان‌طوری که شراب فروشی خلاف شرع است، راه حل منقدین برخورد با بی حجابی در جامعه چیست؟!بایستی در این راستا کارهای فرهنگی مناسب صورت گیرد.

سبحانی ضمن تقدیر از تلاش پرسنل انتظامی برای تامین امنیت جامعه، گفت: برخی از خانواده ها از قضیه سگ گردانی در پارک کشاورز که توسط عده‌ای صورت می گیرد،گلایه دارند چراکه موجب سلب آسایش آنان می شود.

انتهای پیام/