زیویار گفت: ۶ هزار واحد مسکونی در استان لرستان احداث می شود.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: طرح ملی مسکن یک طرح کلان، بزرگ و خاص در دولت سیزدهم است که این طرح به زعم خیلی ها به عنوان یک نهضت ساخت و ساز در کشور به شمار می رود و بخش های مختلف حرف و صنوف از جمله تولیدکنندگان مصالح ساختمانی، مصالح فروشان و نیروی کار را در بر می گیرد.

وی افزود: صرف نظر از اینکه با اجرای این طرح مشکل و معضل تامین مسکن عده ای از اقشار جامعه فراهم می شود، می‌توانیم با توجه به شرایط جامعه و موضوع کرونا و رکود اقتصادی، در اشتغال و تبدیل بخش‌هایی از استان به عنوان یک کارگاه پر رونق اقتصادی در زمینه تولید مصالح، خرید و فروش و فعالیت های خدماتی موثر واقع شویم و این موضوع می‌تواند استارت خوبی در این زمینه باشد.

زیویار با اشاره به انجام جلسات متعدد و کارهای انجام شده در اجرای این طرح، گفت: گرچه کار شروع شده و زیرساخت‌های آن از حیث اداری و حقوقی فراهم شده اما متاسفانه با همه کارهای انجام شده هنوز کلنگ زنی و عملیات ساخت و ساز آغاز نشده است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به دستور ریاست محترم جمهور و تامین سالانه یک میلیون مسکن، سهم استان لرستان حدود ۸۸ هزار واحد مسکونی می شود که در حال حاضر آمادگی داریم تا ۱۰ درصد این مقدار را تا هفته دولت کلنگ‌زنی کنیم.

وی با بیان اینکه که این مقدار عدد مناسبی نیست عنوان کرد: ممکن است یک استدلال برای توجیه این عدد مطرح شود و آن هم این است که میزان تقاضا برای ساخت و ساز در کل کشور و یا استان لرستان به رقم مورد نظر منجر نشود و یا اگر تقاضا شود با توجه به شاخص های تعیین شده افراد کمتری واجد شرایط شوند.

زیویار با اعلام اینکه تا هفته دولت کلنگ احداث شش هزار واحد مسکونی در استان لرستان به زمین زده خواهد شد، گفت: این موضوع لزوم برگزاری جلسات هفتگی را ایجاد می‌کند و جلسات ماهانه به منظور ارائه گزارش و رفع کم و کسری ها و موانع برگزار خواهد شد تا از نقطه نظرات مدیران استفاده شود.

استاندار با اشاره به نقش موثر بانک‌ها در اجرای طرح ملی مسکن، بیان کرد: طبق گزارش ارائه شده بانک ها در این زمینه وقت گذاشته اند و لازم است با همفکری بیشتر و مذاکره و مکاتبه با وزارت مسکن موانع موجود رفع شود.

زیویار با اشاره به نقش دستگاههای خدمات رسان گفت: دستگاه های خدمات رسان با اعلام آمادگی ،شوق همراهی و همکاری خود را اعلام کردند که نقش آنها کمتر از بخش های خط مقدم نیست.

وی بیان کرد: با این استارت کار و آغاز کلنگ زنی، عدد و رقم خوبی در زمینه اشتغال در لرستان ایجاد می شود و به این منظور لازم است همه کمک کنند تا صرف نظر از تامین مسکن و تامین سرپناه ،رونق اقتصادی در سایر بخش ها مخصوصاً برای طبقات متوسط به پایین فراهم گردد.

انتهای پیام/