زیویار گفت:مراسم محرم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک برگزار می شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان بیماری در سطح کشور، لزوم استقبال بیشتر از تزریق دوز یادآور واکسن و تمهید شرایط برای تسهیل مردم جهت تزریق واکسن مورد تاکید قرار گرفت . 

وی افزود: استفاده از ماسک در اماکن و فضاهای سرپوشیده، وسایل نقلیه عمومی و همچنین پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت دستورالعمل های بهداشتی از دیگر مصوبات جلسه امروز بود که به آن پرداخته شد . 

استاندار لرستان عنوان کرد: با توجه به تعطیلات تابستان و فرصت مناسب تا بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها این موضوع نیز در جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید شرایط در اماکن آموزشی مانند تزریق واکسن دانش آموزان، اولیا و مربیان، رفع مشکلات سیستم های تهویه و سایر موارد به گونه ای مهیا شود که در آغاز سال تحصیلی تمامی مدارس و دانشگاه‌ها آموزش حضوری را در دستور کار داشته باشند.

وی در خصوص آخرین وضعیت استان نیز گفت: در حال حاضر شهرهای خرم آباد و الشتر در وضعیت قرمز، کوهدشت در وضعیت نارنجی، دلفان در وضعیت آبی و سایر شهرستان ها در وضعیت زرد کرونا قرار دارند. 

زیویار با اشاره به اهمیت استقبال از تزریق دوز یادآور واکسن، افزود: در خصوص مراسمات ایام محرم نیز اینگونه مقرر شد که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک، منعی برای برگزاری عزاداری ها وجود نخواهد داشت .

انتهای پیام/