سرهنگ عباسی گفت:545 نفر از همسران و دختران پاسدار در جشنواره فرهنگی ورزشی کوثر به میزبانی بروجرد شرکت می کنند.

به گزارش سفیرافلاک سرهنگ مهدی عباسی در جمع خبرنگاران بروجرد، اظهار داشت: یکی از اقدامات در این مجموعه، برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی است که هر ساله جشنواره شمیم برگزار می شود که خانواده های همه رده های پاسداران در این برنامه شرکت می کنند.

وی افزود: در همین راستا قبل از برگزاری جشنواره شمیم، جشنواره فرهنگی ورزشی کوثر برگزار می شود که همسران و دختران پاسداران شرکت می کنند و تیم های منتخب به جشنواره شمیم اعزام می شوند.

معاونت فرهنگی خانواده در نیروی زمینی سپاه عنوان کرد: در این جشنواره ۵۴۵ نفر ورزشکار از ۳۵ رده شرکت می کنند و به مدت چهار روز به رقابت می پردازند.

وی تصریح کرد: آغاز برنامه ها فردا با غبار روبی گلزار شهدا آغاز می شود و در ادامه، مسابقات برگزار می شود، همچنین در کنار برگزاری این جشنواره بازدید از اماکن تاریخی، برگزاری غرفه حجاب و برنامه های فرهنگی نیز برگزار می گردد.

عباسی خاطر نشان کرد: کارکنان سپاه در امنیت پایدار نقش مهمی دارند و همواره در طول سال بیشتر زمان خود را در ماموریت به سر می برند، از همین رو خانواده های کارکنان نقش مهم و بسزایی در ایفای ماموریت های خطیر کارکنان نیروی زمینی سپاه دارند.

معاونت فرهنگی خانواده در نیروی زمینی سپاه گفت: برهمین اساس مجموعه سپاه اهمیت خاصی برای خانواده قائل است و سعی بر این است تا با اجرای برنامه فرهنگی و ورزشی این نقش خانواده را پررنگ نماید و در طول سال برنامه های مختلف مذهبی، قرآنی، اعتقادی، ورزشی و فرهنگی برگزار می شود.

در ادامه غزی مسئول ورزش خواهران و خانواده های کارکنان نیروی زمینی سپاه گفت: در کنار بحث ورزش، موضوع مهم اخلاق و پرداختن به اصول پهلوانی مد نظر قرار دارد که در کنار رقابت های ورزشی، خانواده ها آشنایی بیشتری هم داشته باشند.

وی افزود: برنامه های فرهنگی در کنار جشنواره ورزشی قطعا اثر ماندگار تری دارد و تلاش ما بر این است که برنامه های فرهنگی هم در کنار این مهم اجرا شود.

غزی بیان کرد: رده سنی شرکت کنندگان در این جشنواره از ۱۴ سال به بالا می باشد که از امروز میزبان شرکت کنندگان و استقرار آنها در بروجرد خواهیم بود.

انتهای پیام/