دانشگر گفت: امروز شاه‌کلید کارآفرینی و ایجاد اشتغال، مهارت‌آموزی است چراکه فرصت‌ها برای ورود به کارهای دولتی با توجه به سهمیه محدود و تعداد زیاد متقاضی از دست می‌رود.

قیصر دانشگر در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به هفته ملی مهارت، اظهار داشت: در حال حاضر مرکز فنی و حرفه‌ای پلدختر دارای شش نیروی رسمی، حق‌التدریس و شرکتی است که امورات این مرکز را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به مجهز بودن این مرکز، افزود: دارای کارگاه مکانیک و تجهیزات به‌روزی هستیم ولی نیروی فنی نداریم که در صورت عدم تأمین نیرو، تجهیزات به استان عودت داده می‌شوند که نیاز است تحت هر شرایطی مردم از این فضا و آموزش استفاده کنند.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای پلدختر عنوان کرد: بر اساس تعامل خوبی که با سپاه شهرستان داریم به دنبال مهارت‌آموزی سربازان هستیم.

وی تصریح کرد: هرکدام از صنوف و ادارات که نیروی فنی بامهارتی دارند به ما معرفی کنند تا در آموزش‌ها به‌کارگیری کنیم، در ادامه گواهی نیز صادر خواهد شد.

دانشگر گفت: امروز شاه‌کلید کارآفرینی و ایجاد اشتغال، مهارت‌آموزی است چراکه فرصت‌ها برای ورود به کارهای دولتی با توجه به سهمیه محدود و تعداد زیاد متقاضی از دست می‌رود و در ادامه نیز سن انسان بالا می‌رود و به‌تبع سن ازدواج و ناهنجاری‌های اجتماعی نیز افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/