زیویار گفت: ساخت ۳ مرکز ماده ۱۵ با حمایت سپاه در دستور کار قرار گرفت.

‍ به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، فرهاد زیویار اظهار داشت: مصوب شد، در شهرستان های خرم آباد، بروجرد و کوهدشت با حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان سه مرکز ماده ۱۵ راه اندازی شود. همچنین در بحث راه اندازی خانه فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد، اداره کل آموزش و پرورش استان که نقش بسیار مهمی در آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ نه گفتن به اعتیاد و مشارکت دانش آموزان در بحث پیشگیری را دارد در آینده بسیار نزدیک در مرکز استان افتتاح خواهد شد.

وی با تاکید بر جمع آوری معتادان متجاهر در سطح جامعه و انظار عمومی، افزود: یکی از موارد مهمی که در نشست استانداران سراسر کشور در تهران با حضور سردار مومنی به آن پرداخته شد در خصوص جمع آوری معتادین متجاهر بود که بنا شد طی یک برنامه زمانی دو ماهه حداکثر تا اوایل مهرماه با توجه به گزارش هایی که از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ارائه شده است این مهم انجام پذیرد.

استاندار لرستان ضمن تاکید بر موضوع از دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان خواست در این خصوص اقدام اساسی صورت پذیرد.

زیویار تصریح کرد : ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز از طرف مرکز و ۵۰ درصد از طریق مراکز استان ها تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات خوبی که توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان انجام پذیرفته است، گفت: لازم است دستگاه های عضو این شورا هم پوشانی لازم را به عمل آورند و تجارب به دست آمده را در اختیار سایر دستگاه ها قرار دهند.