زیویار با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس پرچم و هویت ماست گفت: باغ موزه دفاع مقدس ۹۷ درصد پیشرفت دارد و در هفته دفاع مقدس به بهره برداری می رسد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهارداشت: این ایام مصادف است با سالگرد عملیات غرور آفرین مرصاد که رزمندگان استان لرستان نقش پر رنگی در انهدام تهاجم دشمن و نقشه منافقین کور دل داشتند که یاد و خاطره رزمندگان سرافراز استان لرستان را در این عملیات گرامی میداریم.

استاندار لرستان با اشاره به اهمیت حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس افزود: عملیات اجرایی ساخت باغ موزه دفاع مقدس از سال ۱۳۹۰ در لرستان شروع شده و یکی از مجموعه های منحصر به فرد کشور می باشد که فضا و سازه خوبی برای آن در نظر گرفته شده و در مراحل نهایی افتتاح و بهره برداری قرار دارد.

زیویار با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس پرچم و هویت ما است، خاطرنشان کرد: علیرغم تلاش مسئولین در دوره های قبل عملیات اجرایی این مجموعه در سال گذشته به علت کمبود منابع مالی متوقف شد که با سفر ریاست محترم جمهور و پیگیری هایی که در این زمینه انجام شد عملیات ساخت و تکمیل آن تداوم پیدا کرد.

استاندار لرستان با اشاره به پیشرفت ۹۷ درصدی این پروژه، عنوان کرد: چنانچه روند کار به همین صورت انجام پذیرد این مجموعه در هفته دفاع مقدس سال جاری آماده افتتاح و بهره برداری خواهد بود.

وی افزود: این مجموعه با دارا بودن بخش های مختلف و مجهز، مجموعه ای منحصر به فرد است که برای تکمیل آن در سفر ریاست جمهوری اعتباری معادل ۲۵ میلیارد تومان به آن اختصاص یافته است تا در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مورد استفاده علاقمندان سراسر کشور قرار گیرد.

استاندار لرستان تصریح کرد: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا طرح‌های نیمه تمام استان و خصوصاً این طرح به سرانجام برسد.