زیویار با تاکید بر موضوع اشتغال و تامین مسکن ایثارگران، گفت: 1100 میلیارد اعتبار اشتغال برای ایثارگران در سفر ریاست جمهوری لحاظ شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: در این زمینه، بخشی از نیروها مثل نیروهای پیمانی، مشکلات چندانی ندارند و البته نیروهای قراردادی در روند تبدیل وضعیت مشکلاتی دارند، همچنین نیروهای شرکتی به دو صورت شرکت های حجمی و عده‌ای در قالب طرح با سازمان های مختلف رابطه استخدامی دارند که برای هرکدام توضیحات لازم داده شد.

وی افزود: مقرر شد با توجه به برنامه ریزی که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام خواهد داد طی یک فرآیند و با توجه به تامین اعتباری که توسط این سازمان تامین خواهد شد تبدیل وضعیت ها انجام پذیرد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در لرستان ۵۸ دستگاه باید موضوع تبدیل وضعیت فرزندان شاغل ایثارگران را انجام دهند.

استاندار لرستان با اشاره به مصوبات سفر ریاست محترم جمهور در سال گذشته به لرستان گفت: به منظور ایجاد اشتغال در استان اعتباری معادل هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و همچنین ۱۷۰ میلیارد تومان در قالب تبصره ۱۶ به طور اختصاصی برای ایثارگران در نظر گرفته شده است که این افراد باید به بنیاد شهید و یا استانداری مراجعه نمایند.

زیویار در خصوص حل مشکل مسکن ایثارگران با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور ، عنوان کرد: عموم مردم واجد شرایط می توانند با مراجعه به سامانه و ثبت تقاضا در این طرح شرکت کنند.

وی بیان کرد: برای ایثارگران می توان بلوک های مستقلی تعریف کرد و زمین های جداگانه ای در نظر گرفت و بنیاد شهید هم می تواند علاوه بر ساز و کار طرح، اعتبار خاصی را در قالب تسهیلات و حتی تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن این قشر معزز در نظر بگیرد و به همین منظور در این جلسه به رئیس بنیاد شهید تاکید شد تا ضمن تهیه زمین مستقلی برای ساخت مسکن ایثارگران، آمار افراد متقاضی را به معاونت هماهنگی امور عمرانی معرفی کند تا ساز و کار آن پیگیری شود.