زیویار گفت: تاکنون ۴۶۰ میلیارد از اعتبارات تبصره ۱۸ برای لرستان جذب شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهارداشت: شورای برنامه ریزی و توسعه استان با پیگیری چند دستور کار شامل؛ بررسی مصوبات کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست، بررسی طرح های مشمول تسهیلات موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰، بررسی برنامه رشد اقتصادی سال ۱۴۰۱ استان و سایر موارد ارسال شده به دبیرخانه شورا برگزار شد.

وی افزود: پیگیری مباحث مربوط به بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ کشور یکی از دستورکارهای مهم جلسه امروز بود که بر اساس گزارشات ارائه شده، از مبلغ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به استان تاکنون حدود ۴۶۰ میلیارد تومان جذب شده است .  

استاندار لرستان عنوان کرد: با توجه به فرصت باقیمانده برای جذب این اعتبار تا پایان شهریور ماه جاری، مقرر شد دستگاه های اجرایی اقدامات لازم را در این رابطه با جدیت بیشتر و در سریعترین زمان ممکن پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: همچنین مقرر گردید دستگاه های اجرایی حداکثر تا پایان مرداد ماه گزارشی از وضعیت اقدامات صورت گرفته و همکاری بانکها در این زمینه به دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با هدف اتخاذ تصمیمات لازم ارائه دهند.

زیویار گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته فرآیند جذب اعتبار اختصاص یافته به استان تا پایان مردادماه باید از سقف ۶۰ درصد عبور کند که ضرورت دارد دستگاه های اجرایی تمام تلاش خود را برای رسیدن به نقطه مطلوب به کار گیرند .  

استاندار لرستان یادآور شد: جلسه امروز مصوبات دیگری نیز در راستای کمک به دستگاه های اجرایی استان داشت تا در ادامه، اجرای اقدامات در زمینه معرفی طرح ها با سهولت بیشتری همراه باشد . 

وی گفت: بر همین اساس دستگاه های اجرایی می توانند طرح هایی را که دارای نقص بوده یا صلاحیت ادامه فعالیت برای آنها وجود ندارد از چرخه ادامه کار کنار گذاشته و سایر طرح هایی که شرایط قانونی را دارند، به عنوان جایگزین به دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان معرفی نمایند.

زیویار بیان کرد: زمان باقیمانده تا شهریور ماه فرصت مناسبی برای جذب حداکثری اعتبارات در طرح ها و پروژه های استان است که انتظار می رود دستگاه های اجرایی با لحاظ دقت و تسریع در امور نسبت به انجام اقدامات تلاش کنند، زیرا رسیدن به نتیجه مطلوب نقش مهمی در توسعه، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان خواهد داشت.

انتهای پیام/