امیری با بیان اینکه بیداری ملت‌ها و خیزش علیه ظلم و استکبار برگرفته از قیام امام حسین(ع) است، گفت: مکتب عاشورا فتنه‌ها را خنثی می کند.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم، اظهار داشت: مبارزه با ظلم یکی از اهداف قیام امام حسین(ع) بود که زنده نگه داشتن این قیام سبب می شود در هر برهه ای از زمان، یزید زمان را بشناسیم و بدانیم که دشمن چه حربه ها و فتنه هایی را برنامه ریزی می کند و چگونه حق را پایمال و سعی می کند تا ندای حق طلبی را در سینه ها خفه کند.

وی افزود: از قیام امام حسین(ع) می توان نتیجه گرفت که هر زمانی برای ما عاشورا است و با دشمن شناسی بدانیم یزید زمان و حسین کیست و همین سبب شده تا در طول این قرنها شیعیان همیشه براساس همین موضوع حرکت کنند و دشمن به خوبی متوجه شده که تا زمانی این الگو و تاسی از قیام امام حسین(ع) ادامه دارد نمی توانند مردم را از مسیر اسلام منحرف کنند.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: دشمنان همیشه به دنبال از بین بردن ندای حق طلبی و انحراف افکار علیه قیام عاشورا هستند و اگر حضرت زینب(س) نبود، عاشورا در کربلا باقی می ماند و ندای حقط طلبی و مبارزه با ظلم به مردم نمی رسید لذا دشمنان از همان زمان تحریف قیام امام حسین(ع) را آغاز کردند و سعی دارند تا این قیام بزرگ را به گونه ای کوچک نشان دهند لذا درس گرفتن از عاشورا برای همه ما واجب است.

امیری بیان کرد: سالهاست دشمنان به دنبال تحریف و عوض کردن جای جلاد و شهید هستند و برهمین اساس است که بزرگان دینی تاکید دارند تا وقایع تاریخی و قیام امام حسین(ع) به صورت واقعی بیان شود و تا زمانی که حرکت حسینی و ندای حق طلبی زنده است، فتنه های دشمن به خوبی شناخته می شود.

وی با اشاره به نقش فرهنگ حسینی در تحقق ایران قوی گفت: یکی از موفقیت های نظام جمهوری اسلامی ایران، الگوی گیری از قیام امام حسین(ع) علیه ظلم است چرا که امام حسین(ع) به دنبال تعالی و رشد بودند، امام حسین(ع) به دنبال قوی کردن شیعیان بودند و این روند همچنان به صورت پیوسته و مداوم ادامه دارد البته یکی از مهمترین اهداف ائمه اطهار(ع) نیز همین رشد و قوی کردن شیعیان بوده است.

تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی به صورت بالنده به حرکت خود ادامه می دهد و امروز ایران که ملتها را بیدار کرده و در بیداری اسلامی بسیار موفق عمل می کند در واقع این همان الگوگیری از امام حسین(ع) است که قرنها پیش برای بیداری مردم اقدام و قیام کرد و تا ابد فریاد حق طلبی ادامه دارد.

انتهای پیام/