اسدبیگی با بیان اینکه ۳۶۶ قلم دارو تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد، گفت: اجرای این طرح با هدف ارائه خدمات بهتر به مردم اجرا شد.

محسن اسدبیگی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: طرح دارویار از چند روز پیش در سراسر کشور آغاز شد که تاکنون یارانه دارو به تولید داده می شد و گاهی با کمبود دارو، قاچاق و یا مشکلاتی دیگر همراه بود که اجرای طرح دارویار در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این طرح، یارانه به بیمه داده می شود و قیمتها اصلاح شده اند به طوری که هزار و ۵۰ قلم دارو تحت پوشش این طرح قرار دارند و علاوه بر این نیز ۳۶۶ قلم دارویی که تاکنون تحت پوشش بیمه نبوده اند، با اجرای این طرح تحت پوشش قرار گرفتند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: با اجرای این طرح نیز برخی از داروهای بیماران دیابتی و یا داروهای فشار خون که تحت پوشش بیمه نبودند، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و در مجموع اجرای این طرح با هدف ارائه خدمت بهتر به مردم است.

اسدبیگی بیان کرد: افرادی که برای دریافت دارو با نسخه به داروخانه مراجعه کنند هیچگونه مشکلی ندارند و لازم است افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند، به بیمه سلامت مراجعه کنند و بیمه شوند تا بتوانند از خدمات این طرح بهره مند گردند.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۱۱۹ قلم داروی بدون نسخه مانند سرماخوردگی نیز با پوشش بیمه ای محاسبه می شوند و در راستای اجرای این طرح، بازرسی هایی به صورت مستمر از داروخانه ها صورت می گیرد که خوشبختانه تاکنون مشکلی وجود نداشته است.

انتهای پیام/