دالوند با اشاره به وقوع سیل در مناطق شمالی لرستان، گفت: 5 نفر بر اثر سیل جان باختند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، احمدرضا دالوند اظهار داشت: با توجه به گزارش‌ هواشناسی پیش‌بینی می‌کردیم که در استان حادثه اتفاق بیفتد بنابراین جلسه ستاد بحران تشکیل و مصوبات آن به دستگاه‌ها ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه در لرستان شاهد حوادث طبیعی زیادی هستیم، افزود: بنابراین باید به درستی با آن‌ها برخورد کرد تا از مسائل و مشکلات پیشگیری شود.

دالوند بیان کرد: با وجود اینکه سازمان جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و اداره کل تربیت بدنی هشدارهای لازم را دادند اما متاسفانه باز شاهد جان باختن پنج تن از هم‌استانی‌های عزیزمان در این سیل بودیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه در حادثه اخیر، ادارات استان و شهرستان‌ها باید با جدیت تمام اقدام کنند، اضافه کرد: اقدامات ارگان‌های اجرایی بایستی عملیاتی و میدانی باشد.

وی با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت‌ها به ویژه پتانسیل نیروی انسانی همه دستگاه‌ها استفاده شود، ادامه داد: ارگان‌ها تمامی امکانات خود را در اختیار مدیران شهرستان‌ها قرار دهند تا از مشکلات این حوادث تا حدممکن پیشگیری شود.

دالوند با تاکید بر اینکه باید به صورت جدی با مراکز گردشگری که به هشدارها و مصوبات ستاد بحران توجه نکرده‌اند برخورد شود، گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی، امشب مناطق شمالی استان تحت تاثیر این شرایط جوی قرار می‌گیرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان عنوان کرد: همچنین طی روزهای آینده جنوب و جنوب شرقی استان تحت تاثیر این سامانه قرار خواهد گرفت بنابراین تمامی دستگاه‌ها باید بسیج شده تا از حوادث ناگوار احتمالی جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: باید امکانات لازم در اختیار خانواده‌هایی که آسیب دیده‌اند قرار گیرد و برای تامین مواد غذایی و نیازهای اساسی آن‌ها اقدام شود.

دالوند حفظ امنیت جانی مردم و هم‌استانی‌ها را مهم‌ترین مسئله عنوان کرد و گفت: در صورت لزوم بعضی مسیرها مسدود و از هر گونه تردد جلوگیری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، الیگودرز را یکی از وسیع‌ترین شهرستان‌های استان برشمرد و اظهارداشت: باید تمامی مکان‌ها و نقاط تحت پوشش شبکه مخابراتی باشند و مسائل و ضعف‌های موجود پیگیری و برای رفع خسارات وارده تامین اعتبار شود و تلاش خواهیم کرد در این شهرستان امکانات بیشتری به ویژه برای شهرداری فراهم شود، همچنین تمامی دستگاه‌ها بعد از عبور از این شرایط خسارات وارده را بررسی کنند تا در ستاد بحران کشور جهت تامین اعتبار و جبران خسارات اقدام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: طی چند روز آینده به دلیل بارندگی این سامانه بارشی باید آمادگی لازم را داشته باشیم. شهرهای شمالی استان مانند الشتر، نورآباد و بروجرد نیز باید آمادگی لازم را داشته باشند.

انتهای پپیام/