سلیمانی گفت: ۶۱ نفر در سیل اخیر جان خود را از دست داده و ۳۲ نفر مفقود شده اند که تیم های زنده یاب در مناطقی که مفقودین مد نظر بوده در حال جستجو هستند.

به گزارش سفیرافلاک، یعقوب سلیمانی ظهر امروز در سفر به لرستان و بازدید از مناطق سیل زده الیگودرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲۴ استان کشور درگیر حادثه سیل بودند که در این چند روزه جمعیت هلال احمر با همه توان و ظرفیت در جهت اسکان، امداد رسانی و امداد و نجات اقدام کرده است.

وی افزود: طی این چند روز ۲۷ هزار نفر از سیل زدگان در استان های سیل زده اسکان اضطراری داده شده و چند فروند بالگرد امداد و نجات هوایی برای ارائه خدمات بیشتر فعال شدند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: متاسفانه در سیل اخیر ۶۱ نفر جان خود را از دست داده و ۳۲ نفر مفقود شده اند که تیم های زنده یاب در مناطقی که مفقودین مد نظر بوده در حال جستجو هستند و امروز هم در مناطق سیل زده الیگودرز لرستان بازدید صورت گرفت که متاسفانه پنج نفر در این منطقه جان خود را از دست دادند و یک نفر مفقود است که دو تیم برای یافتن فرد مفقودی فعال شده است.

سلیمانی عنوان کرد: عشایر همواره پشتیبان نظام بودند و حداقل توقع این افراد، امکانات اولیه است که در تلاش هستیم تا در جهت کاهش آلام این افراد اقدام شود البته تاکنون ۲۰۰ خانوار در مناطق سیل زده الیگودرز خدمات رسانی شده و امکانات اولیه را دریافت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: احشام و منازل برخی از عشایر تخریب شده و جمعیت هلال احمر از اول بوده و تا آخر هم در کنار سیل زدگان حضور دارد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: در کل کشور ۳۴ هزار نفر از امدادگران، نجاتگران و داوطلبان هلال احمر در ۲۴ استان درگیر سیل، مشغول ارائه خدمات رسانی هستند.

انتهای پیام/