حجت الاسلام شاهرخی گفت: با توجه به سیل اخیر، لازم است برای جبران خسارت سیل در حوزه شیلات، اقدام شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی عصر امروز در دیدار با رئیس سازمان شیلات کشور اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) برای انجام تکلیف و یک واجب بر زمین مانده بود که گاهی در جامعه انحرافاتی وجود دارد که در سطوح همه نیست و گاهی جامعه و حاکمان و مردم را در بر می گیرد که در نوع دوم تکلیفی رخ می دهد که باید در این راستا برای اصلاح اقدام کرد.

وی افزود: پیامبر(ص) وقتی سراسر جاهلیت را دید به دستور خدا مبعوث شدند و قیام کردند که این قیام منجر به تشکیل حکومت شد، همچنین قیام امام حسین(ع) نه فقط برای شهادت بلکه برای انجام یک تکلیف بود و همه اینها برای حاکمیت دین خداست و در سه قوه کشور مسیر را گم نکنیم چرا که در مسیری هستیم که می خواهیم قوانین الهی را حاکم کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: لرستان از ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی برخوردار است که نمونه آن، آب کافی می باشد اما استان ما در توسعه متوازن عقب ماندگی دارد و باید در این راستا اقداماتی را انجام داد.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: ۲۳ درصد زمین های کشاورزی استان آبی است در حالی که متوسط کشوری ۴۶ درصد بوده که لازم است جهاد کشاورزی کمک کند اعتباراتی که در مصوبات سفر ریاست جمهور است به تاخیر نیفتد، همچنین بحث صنایع تبدیلی باید مد نظر باشد و لازم است مشوق هایی در نظر گرفته شود که بخش خصوصی رغبت به سرمایه گذاری نماید.

وی بیان کرد: در سیل ۲۰ هزار میلیارد تومان خسارت به استان وارد شد و در سیل اخیر هم خسارت هایی وارد شده است و در بحث جبران خسارت سیل در حوزه شیلات، اقداماتی صورت گیرد.

انتهای پیام/