حجت الاسلام دریوشی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) پرچمدار تحقق ارزش های اسلامی بود، گفت: در زمان غیبت امام عصر(عج) زنان محب حضرت زینب(س) با حجاب و رعایت عفت باید منادی پیام شهدای کربلا باشند.

حجت الاسلام علی درویشی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم، اظهار داشت: ایام عاشورا، محرم و اربعین فرصتی است تا شیعیان مروری به آیه ها و نهضت امام حسین(ع) داشته باشند چرا که هرآنچه حاصل انقلابمان بوده در واقع ادامه راه کربلا و قیام حسینی است.

وی با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) پایه و اساس تمام حرکت ها و قیام های آزادی خواهان عالم است، افزود: ریشه انقلاب اسلامی ایران در واقعه عاشورا است و الهام بخش انقلاب و حرکت امام(ره)، نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) بود به طوری که الگوی شهدای انقلاب اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس، همان شهیدان دشت کربلا بودند و الگوی مردم برای مقابله در برابر دشمن و مقاومت در برابر تحریم ها، همان واقعه عاشورا است.

نماینده ولی فقیه در سپاه لرستان تصریح کرد: آن روز دشمن آب را بر لشکر امام حسین(ع) تحریم کرد ولی یاران امام حسین(ع) تسلیم نشدند و امروز شکل تحریم ها عوض شده و دشمن بر علیه کسانی که معتقد به راه سیدالشهدا(ع) هستند دست به تحریم می زند و باید گفت همه برنامه های ما نشات گرفته از قیام عاشورا است و الگوی مقاومت شیعیان یمن در برابر ظالمان و دشمنان، برگرفته از نهضت عاشورا است و درس بزرگ عاشورا، ظلم ستیزی و مبارزه با ظالمان است که سرلوحه حرکت نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

حجت الاسلام درویشی بیان کرد: امروز بزرگترین درس عاشورا را باید در بصیرت مردم جستجو کرد، در آن زمان افرادی که در مقابل امام حسین(ع) ایستادند و فریب دشمن را خوردند به دلیل همان خلاء و عدم دشمن شناسی بود و لازم است که به این مهم توجه شود و دشمن شناسی بسیار نیاز است چرا که اگر این را به خوبی بشناسیم در مقابل دشمن می توان به خوبی ایستاد.

وی با اشاره به نقش ولایت در واقعه عاشورا گفت: نهضت عاشورا می گوید که در برابر دشمن باید با محوریت ولایت و فرماندهی ولی فقیه زمان حرکت کرد، همه شهدای عاشورا، ارادت خود را به حجت خدا و رهبر زمان خودشان با شهادت نشان دادند و امروز حرکت در مسیر ولی فقیه، نمایی از درس کربلاست که ایستادگی در برابر دشمن، منجر به پیروزی می شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه لرستان خاطر نشان کرد: برای خنثی کردن توطئه ها و فتنه های دشمنان باید با قدرت ولایت و اتحاد حول محور ولایت حرکت کرد تا به نتیجه برسد.

حجت الاسلام درویشی حضرت زینب(س) را پرچمدار تحقق ارزش های اسلامی برشمرد و افزود: درس بزرگ دیگری از عاشورا، توجه به ارزش های اسلامی است و حضرت زینب(س) پرچمدار این راه بود و امروز زن مسلمان باید با الگوگیری از این بانوی بزرگ، مروج حجاب و ارزش های دینی و اسلامی باشد، همان ارزش هایی که شهدای کربلا برای حفظ آنها جان خود را تقدیم کردند.

وی گفت: حضرت زینب(س) با حجاب، حیا و عفت، نهضت امام حسین(ع) را ترویج کرد و در زمان غیبت امام عصر(عج) زنان محب حضرت زینب(س) با حجاب و رعایت عفت باید منادی پیام شهدای کربلا باشند، بانویی که در واقعه کربلا در مقابل  تمام شیاطین ایستاد و امروز عده ای تلاش دارند تا حجاب را مورد هدف قرار دهند ولی با بصیرت می توان در مقابل همه ایستاد و تلاش کرد تا هدف قیام امام حسین(ع) را به نسل های بعدی انتقال داد.

انتهای پیام/