شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد: در گام دوم انقلاب، رویکرد و همت این مجموعه بر هماهنگی، هم افزایی همه ظرفیت های مردمی، نهادی و حاکمیتی برای مقابله جدی با ستیز همه جانبه دشمن در هجمه تبلیغاتی و عملیات روانی متمرکز است.

به گزارش سفیرافلاک، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه ای، چهل و دومین سالگرد تأسیس این نهاد انقلابی را گرامی داشت.

متن بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در کشاکش چالش‌ها و رخدادهای پیش‌روی انقلاب نوپا، پاسداری و صیانت از گفتمان بدیلی مجزا و متمایز از الگوهای مسلط شرق و غرب به نام نظام اسلامی و سازماندهی حرکت‌های مردمی به عنوان نماد عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی رحمه الله علیه قرار گرفت و لزوم ایجاد هماهنگی، حفظ انسجام منطقی بین دستگاها، مدیریت هدفمند و واحد تبلیغات و حوزه مناسک دینی و انقلابی، و برآیند این ضرورت‌های عینی و انضمامی، با تدبیر حکیمانه ایشان در ۱۲ مرداد ۱۳۵۹ نهاد «شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی»  بنیان گردید.

این نهاد که براساس  قانون؛ رسالت سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی، نظارت و راهبری در برگزاری مراسم و مناسبت های ملی، مذهبی، سیاسی و انقلابی و تعظیم شعائر الله و بزرگداشت و زنده نگه داشتن ایام الله را بر عهده داشته تاکنون سعی و تلاش وافری در خصوص انجام صحیح این رسالت خطیر و وظیفۀ مهّم به عنوان قدرت نرم نظام در بسیج عمومی مردم در صحنه های نیاز و ضرورت که خود ضامن بقاء و استمرار انقلاب و بیمه کنندۀ کشور در مقابل آسیب ها و تهدیدات مختلف دشمنان و نیز به عنوان جایگاه رسمی اعلام مواضع نظام و ملت شریف ایران بوده، ایفا نموده است و در طول بیش از چهار دهۀ گذشته، با حضور به موقع،  وحدت بخش، دشمن شکن و حماسی مردم بصیر و وظیفه شناس، غیور و همیشه در صحنۀ ایران اسلامی در مقابله با جریان های فتنه و انحراف در ارزش های دینی و آرمان های والای انقلاب اسلامی، قله های رفیع و ماندگاری از شکوه وحدت بخش، امید آفرین و حماسی ملت؛  در صفحه قطور افتخارات و خاطرات ملی برجای مانده است.

این نهاد کهن و با سابقه در طی این سال‌ها، میدان‌دار اصلی صحنه‌های باشکوه خلق حماسه‌ها، تعظیم شعائر الله و تذکر ایام‌الله و خالق قله‌های افتخار و اقتدار با حضور پرشکوه و حماسی ملت ایران بوده و با حرکت در صراط مستقیم و به جا آوردن حق اقدام و عمل، تعبیر رسا و بلند لحظه‌شناسی در بیان امام خامنه‌ای مد ظله العالی را مدال افتخار خود می‌داند و به خدمتگزاری نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران در راستای تبلور عزت و اقتدار آن می‌بالد.

اینک در گام دوم انقلاب،  با الهام از کلام نورانی امامین انقلاب  و در دوران تحول، رویکرد و همت این مجموعه بر هماهنگی ، هم افزایی همه ظرفیت های مردمی، نهادی و حاکمیتی برای مقابله جدی با ستیز همه جانبه دشمن در هجمه تبلیغاتی و عملیات روانی متمرکز است.

در این مسیر، جهاد تبیین و نهضت روایت گری، ارتقاء سطح آگاهی و افزایش اطلاعات عمومی جامعه جزء ضرورت هاست. بی تردید نقش آفرینی تمامی اقشارمختلف مردم از انواع گرایش‌ها و مشارکت پرشور آحاد مختلف جامعه و همه کسانی که دل در گرو نظام، انقلاب و رهبری دارند؛ پیروزی در جنگ نرم دشمن و عبور از این برهه حساس و خطیر را در پی خواهد داشت.

در پایان از گروه ها و تشکل های مردمی و نیز از تمامی دستگاه های عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که با همدلی و همراهی موجب توفیق این مجموعه در انجام وظایف شده اند کمال تقدیر و تشکر نموده و در این روز بیادماندنی در تقویم انقلاب اسلامی با آرمان های امام راحل و مقتدای خودولی امر مسلمین  و خون شهدا عهد و پیمان می بندیم که همواره با مجاهدت در پاسداشت خدمت به نظام اسلامی و مردم بصیر کوشا باشیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس