ائمه جمعه لرستان با اشاره به ماندگاری قیام عاشورا در تاریخ، گفتند: نهضت امام حسین(ع) مبتنی بر اخلاق بود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: کرونا بار دیگر کشور و استان را به تدریج در بر گرفته، در دوره ای که مردم تزریق واکسن را انجام و اصول بهداشتی را رعایت کردند شاهد روزهای بدون فوتی بودیم و به هر میزانی که از تزریق واکسن فاصله گرفته شود این واکسن شیوع می یابد.
وی افزود: باید همچنان اشتغال در صدر برنامه های متولیان باشد تلاش براابن که جوانان به اشتغال پایدار برسند باید دنبال شود و کارآفرینی، آموزش فنی و حرفه ای و روی آوردن انبوه بیکاران به یادگیری مهارت می تواند درآمدزایی داشته باشد و راهنمایی جوانان به یادگیری کارهایی که جنبه فنی دارد می تواند در ایحاد اشتغال موثر باشد باید شرایط به گونه ای باشد که شغل ایجاد شود.
نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: اگر اشتغال ایجاد شود، آمار ازدواج بالا می رود و افزایش جمعیت محقق می شود، مشکل مسکن حل و کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد.
وی با اشاره به مناسبت های این هفته، تصریح کرد: سالروز شهادت شهید بابایی است که در سال ۶۶ به شهادت رسید، همچنین ۱۷ مرداد روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید محمود صارمی است که در افغانستان به شهادت رسید لذا خبرنگاران در انعکاس اخبار و در ارتقای فرهنگی نقش ممتازی دارند البته این مناسبت‌ها به دلیل درسی است که از نهضت حسینی فرا گرفتند.
شاهرخی با اشاره به حقوق بشر اسلامی گفت: باید حقوق بشر اسلامی و انسانی را بر سر دست بگیریم که اسلام برای انسان ارزش قائل است و در راه دفاع از حقوق بشر سختی هایی را تحمل کرده، از همین رو نظام جمهوری اسلامی برای دفاع از حقوق بشر اسلامی سخت و محکم ایستاده است.
وی بیان کرد: پیامبر(ص) نظامی را پایه ریزی کرد که اصولی داشت ‌و اصل اول عبودیت خداست، دوم معرفت و سوم محبت به خدا و جامعه و خانواده به طوری که اگر مسلمانی فریاد بزند و کسی به داد او نرسد مسلمان نیست، اصل بعدی عدالت است که در همه عرصه ها بود.
امام جمعه خرم‌آباد بیان کرد: این اصول از استحکام اولیه برخوردار بود ولی هرچه جلوتر رفت اصول مذکور کمرنگ شد تا که زمان یزید و معاویه رسید و انحراف خیل عظیمی را در بر گرفت، یزید شبیه به چشمه جوشان متعفن جاری در جامعه بود و خبری از اصول و عبودیت خدا نبود و احادیث پیامبر ممنوع بود لذا امام حسین(ع)قیام کرد تا جامعه اسلامی را بنا کند و نهضت حسینی منجر به شهادت ایشان شد و درسی ماندگار به تاریخ داد و هر جا نام فساد و ظلم هست نام مبارزه امام حسین(ع) در مبارزه با فساد و اجرای عدالت شنیده می شود.
وی گفت: مدیران نقطه وسط دایره هستند و نسبت آنها به همه مردم مساوی است و کسی نباید از انتصاب به ابن افراد از امتیازی برخوردار شود.

نهضت امام حسین(ع) مبتنی بر اخلاق بود

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: بزرگداشت و یاد ائمه معصومین(ع)در راس حضرت سید الشهدا (ع) از شعائر دین و از مصادیق تقوای الهی است.

وی مکه را قلب عالم دانست و افزود: از نظر جغرافیایی نیز این موضوع صدق کرده است و محل تبلور دین خداوند مکه بوده است .

امام جمعه کوهدشت مرگ را آغاز حیات ابدی دانست و عنوان کرد: خط خداوند متعال و خط سرنوشت مرگ است و تمام فرزندان آدم باید طعم مرگ را بچشند.

وی تصریح کرد: مرگ با عزت بسیار زیبا تر از زندگی با ذلت است و امام حسین (ع) مانند اشتیاق یوسف برای یعقوب، مشتاق این مرگ با عزت بود.

طهماسبی گفت: اباعبدالله(ع) خطاب به اصحاب خود فرمودنذ که من آماده این شهادت هستم و مشتاق دیدار جدم و مادرم حضرت زهرا (س) هستم.

امام جمعه کوهدشت ضمن اشاره به فراز و نشیب های زندگی، بیان کرد: یاران امام حسین(ع) آماده شهادت بودند و بیعت آنان در حدی مستحکم بود که اگر هزار بار کشته می‌شدند بیعتشان شکسته نمی شد.

وی خداوند متعال را خریدار خون مجاهدان در راه خدا برشمرد و خاطر نشان کرد: شهدا با خداوند معامله کرده اند و امروز روز بیعت ما با اباعبدالله(ع) است و باید خود را آماده برای جهاد در راه خدا و پیروی از آرمان های امام حسین(ع) گردانیم،نهضت امام حسین(ع) مبتنی بر اخلاق بود.

طهماسبی بیان داشت : اگر انقلاب امام خمینی (ره) نبود قانون کشور رو به فساد هایی از جمله کاپیتولاسیون رفته بود و جنایتکاران عالم از جمله آمریکا و دیگر مرتجعین عالم در تمام طول تاریخ چهره منفور خود را نشان داده اند .

امام جمعه کوهدشت بیان کرد: امروزه ایران از نظر پهبادی به جایی رسیده است که کشور های ابر قدرت همچون روسیه از او خرید می‌کنند و الحمدالله تحریم های عدم خرید صلاح از ایران برداشته شده است .

وی گفت: ما در جهت خنثی سازی تحریم ها با کشور های مختلف ارتباط داریم و قرارداد های بسیار خوبی بسته شده است؛ایران عجله ای برای توافق هسته ای ندارد و تا مفاد قرارداد شفاف و واقعی نباشد قرارداد را امضا نخواهد کرد و قرارداد تنظیم شده مبهم است و تا برآورده کردن شرط های ایران هیچ توافقی امضا نخواهد شد .

طهماسبی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با امامان جمعه کشور اظهار داشت : امامان جمعه مختص به یک گروه سیاسی نیستند و متعلق به همه می باشند.

وی تریبون نماز جمعه را تریبون انقلاب و دین و اسلام دانست و گفت: خط نماز جمعه خط ولایت، دین و خدمت به مردم است و هیچ تنش سیاسی نباید بتواند تاثیری بر این جایگاه مقدس داشته باشد .

طهماسبی ضمن اشاره به لزوم کاهش دسته روی های خیابانی با ابزار آلاتی که باعث سلب آسایش مردم می‌شوند، بیان کرد: هیئت های عزاداری سطح شهرستان باید در کنار سینه زنی و عزاداری هدف اصلی قیام امام حسین(ع) را به روش های مختلف در جامعه تبیبن کنند

انتهای پیام/