رهبران نوشت: مکتب عاشورا، رمز تثبیت جمهوری اسلامی ایران است و تا زمانی که از مکتب عاشورا الگوگیری شود، فتنه ها و توطئه ها نمی توانند خللی وارد کنند.

به گزارش سفیرافلاک، انقلاب اسلامی ما براساس اصول و محکمات خود کاملا منطبق با اسلام بوده و هیچ فرقی بین اسلام و انقلاب نبوده و نیست، براین اساس تاثیری که قیام عاشورا در شکل گیری انقلاب اسلامی داشته کاملا مشهود است.

لبیک گفتن مردم ولایی ایران به ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین(ع) در زمان حاضر نشان از بصیرت مردم و عبرت گرفتن از تاریخ جهت جلوگیری از تکرار آن می‌باشد.

در طول این ۴۳ سال از عمر با برکت انقلاب و زمان‌های شکل گیری آن به وضوح تاثیر این مکتب را در اندیشه و حرکت ملت ایران قابل مشاهده است که با تاسی از مکتب عاشورا به راه خود ادامه داده است.

انقلاب اسلامی ایران، جنگ تحمیلی، فتنه های مختلف، تهدیدات مستمر و تحریم‌های ظالمانه و… را با عنایت خدا و تاثیر پذیری از مکتب عاشورا با قدرت پشت سرگذاشته و نشان داده که با الگو برداری از مکتب عاشورا، کثرت و امکانات دشمن هیچ تاثیری در اراده ملت نداشته و ندارد. طوری که امروز دشمن با استفاده از جنگ هیبریدی به دنبال گرفتن هویت دینی، تضعیف نظام و ایجاد فاصله بین امت و ولایت است تا از این طریق به اهداف شوم خود برسد در حالی که تا زمانی که الگوگیری از مکتب عاشورا وجود دارد، این توطئه ها نمی تواند خللی وارد نماید.

اما ملت ایران هم با درس گرفتن از آن اتفاق تاریخی عاشورا در کنار ولی شان ایستاده اند و به دنیا ثابت کرده اند که امت با ولایت شکست ندارد چرا که نتیجه عدم همراهی امت با ولایت را در تاریخ دیده اند و دیگر اجازه تکرار تاریخ را نخواهند داد.

  • نویسنده : همایون رهبران، کارشناس سیاسی