حسن نژاد گفت: سد کمندان سیلاب ناشی از بارش های ازنا را کنترل کرد و در پایین دست سد هیچگونه خسارتی نداشتیم.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای لرستان، داریوش حسن نژاد اظهار داشت: به دلیل بارش در بالا دست دهانه آبگیر آب شرب شهرهای ازنا و الیگودرز بالاتر از سد کمندان، سیلاب با دبی حدود ۴۰ تا ۵۰ متر مکعب در ثانیه با توجه به شیب منطقه و سرعت بالا، حجم رسوبات زیادی را با خود حمل کرده و با قطع درختان، سبب مسدود شدن دریچه های آبگیر تصفیه خانه های الیگودرز و ازنا و خسارت به پرورش ماهی در پایین دست شد که خوشبختانه سد کمندان سیلاب رودخانه را کنترل کرد و در پایین دست سد هیچگونه خسارتی نداشتیم.

وی افزود: حجم آب سیلاب در پشت سد کمندان متوقف و کنترل شد و همکاران شرکت آب منطقه ای در منطقه حاضر بوده و تجهیزات و امکانات پیمانکار را به منطقه اعزام و مشغول بازگشایی دریچه های آبگیر هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان بیان کرد: به دلیل بالا بودن حجم رسوبات رودخانه و کدورت آب، در حال حاضر امکان انتقال آب به داخل شبکه آب شرب ازنا و الیگودرز وجود نداشته و به محض کاهش کدورت، دریچه ها باز و آب به تصفیه خانه فرستاده خواهد شد.

حسن نژاد تصریح کرد: متاسفانه بر اثر سیلاب ایستگاه هیدرومتری شرکت هم دچار آسیب و خسارت شده و کار بازسازی و لایر‌وبی رودخانه در دستور کار قرار دارد. 

انتهای پیام/