حجت‌الاسلام شاهرخی با بیان اینکه بانوان در طول تاریخ بشریت نقش آفرین بودند گفت: حضرت زینب(س)الگویی برای همه بانوان است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در مراسم رهروان زینبی که در مصلی الغدیر برگزار شد، اظهار داشت: بانوان گرامی در طول تاریخ بشریت و در طول تاریخ اسلام نقش ممتازی را در رسیدن به اهداف متعالی و قله های رفیع در همه بخش ها ایفا کردند.

وی افزود: حضرت زینب کبری(س) قهرمان کربلا بود که امام سجاد(ع) در وصف ایشان می فرماید تو دانشمندی هستی که دانش را از راه تعلیم به دست نیاوردی چرا که هم از جدش پیامبر(ص) و هم از پدر و مادرش نقل حدیث می کند، هم مفسر است هم عالم قرآنی و نقش حضرت زینب(س) به همراه دیگر بانوانی که قبل از حادثه کربلا و در کربلا حضور داشتند و پس از شهادت امام حسین(ع) این نقش را ایفا کردند در تاریخ درخشان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: بانوان در تمام حوادث واقعه کربلا نقش آفرین بودند و عاشورا حادثه ای بود که مختص مردان نبود و زنان هم حضور داشتند، در انقلاب اسلامی ما هم این چنین بوده و نقش بانوان در همه عرصه ها بسیار ممتاز بود و رسیدن به پیروزی بدون مشارکت بانوان میسر نیست.

وی تصریح کرد: امروز بیش از گذشته به مجاهدت فرهنگی، تعلیمی و تربیتی بانوان نیاز داریم که بانوان در صحنه های مجاهدت فرهنگی، دینی و اجتماعی این حضور را استمرار ببخشند چرا که رسیدن به وضعیت مطلوب بدون حضور بانوان محجبه، باوقار، متین و مومنه میسر نیست.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: شأن بانوان را در این نمی بینیم که به مشاغلی مشغول شوند که در شأن آنها نیست و شأن آنها تعلیم و تربیت، انسان سازی فعالیت اجتماعی با حجب و حیا و متانت زنانه است و برای رسیدن به پیروزی نهایی نیاز است که بانوان با تأسی از حضرت زینب(س) در مسیر حرکت کنند.

وی گفت: بانوان در کربلا نقش خود را به خوبی ایفا کردند به طوری که ۹ تن از مادران شهدا در کنار حضرت زینب(س) حضور داشته و تدبیر کردند و امروز جامعه نیازمند این چنین بانوان است.

شاهرخی خاطر نشان کرد: بانوان این آمادگی را دارند که همراه امام عصر(عج) مجاهدت خود را انجام دهند و آمادگی دارند برای رسیدن به قله رفیع علم و دانش و معنویت تلاش داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به شروع سال تحصیلی، افزود: همزمان با بازگشایی مدارس، نیاز است که بانوان فرهیخته مشارکت کنند تا بتوانیم سال تحصیلی خوبی را شروع کنیم و با پیروزی بر دشمن اهدافی که امامین انقلاب معین کردند به سر منزل مقصود برسانیم.

انتهای پیام/