زیویار گفت: لرستان بستر مساعدی برای سرمایه گذاری های اساسی در حوزه های مختلف است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: به منظور بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاری در استان هم از سرمایه‌گذاران لرستانی و هم غیر لرستانی استفاده خواهد شد و به این منظور قرار است در آبان ماه سال جاری همایشی برگزار شود که لازمه آن مقدمه سازی و بسترسازی مناسب است.

وی با بیان اینکه ما وقت و فرصتی را از دست نداده و نمی دهیم، گفت: اراده و ظرفیت اجرایی استان این است که کار به موقع، به اندازه و موثر انجام پذیرد و لذا باید زمینه و بستر مناسب را برای حضور سرمایه گذار فراهم کنیم.

استاندار لرستان عنوان کرد: صرف نظر از آنکه با برنامه ریزی امکان سرمایه گذاری های خرد در استان (از چند میلیارد تا زیر هزار میلیارد تومان) فراهم خواهد شد، باید شرایطی فراهم شود تا از سرمایه گذاران کلان هم دعوت به عمل آید و به این منظور مذاکرات در حال انجام است و برخی قراردادها در حال انعقاد است که به دلیل آنکه تاکنون به نتیجه نهایی نرسیده اند در این جلسه رسانه ای نشدند.

زیویار خاطرنشان کرد: از جمله سرمایه گذاران کلان می توان به بنیاد مستضعفان، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، سازمان نظام پزشکی که برای انجام یک کار خوب پیش قدم شده و کمیته امداد امام خمینی(ره) که هفته آینده بختیاری رئیس کمیته امداد امام(ره) در استان حضور می یابند، اشاره کرد.

وی بیان کرد: با برگزاری همایش مذکور این مدل ها انعکاس خواهند یافت و ما می توانیم به الگویی برسیم که بگوییم لرستان بستر مساعدی برای سرمایه گذاری های اساسی در حوزه کشاورزی ،حوزه کشت گیاهان دارویی و گلخانه‌ای، حوزه گردشگری، بخش معدن و حتی آبزیان است و اطلاع رسانی لازم از این طریق انجام خواهد پذیرفت.

انتهای پیام/