شیروانی گفت: با توجه به فرصت اندک باقیمانده تا اجرای طرح جابجایی زائرین اربعین حسینی، باید با بسیج همه امکانات نسبت به ایمن سازی مسیرهای منتهی به مرز مهران اقدام شود..

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی راهداری لرستان، مرتضی شیروانی با اشاره به اجرای طرح جابجایی زائرین اربعین حسینی، اظهارداشت: این طرح از دهم شهریور آغاز و تا پنجم مهر ماه سال جاری ادامه دارد از این رو در فرصت اندک باقیمانده باید با بسیج همه امکانات نسبت به ایمن سازی مسیرهای منتهی به مرز مهران اقدام شود.

وی افزود: اولویت اصلی در تمام معاونت ها به خصوص حوزه های راهداری و حمل و نقل و ادارات شهرستانی بر ایمن سازی و بروزرسانی محورهای اصلی مسیر تردد زائران متمرکز شود و از امروز ۲۲ مرداد، مدیران شهرستانی باید ضمن بازدیدهای روزانه همراه با نماینده حراست نسبت به تهیه برنامه و اولویت بندی نواقص جهت اصلاح و ارسال آن به مرکز استان اقدام نمایند.

شیروانی با بیان اینکه خدمات رسانی به زائران باید به نحو مطلوب و شایسته صورت گیرد، گفت: لازم است روسای ادارات ستادی و شهرستانی ضمن بازدید از مجتمع های خدماتی رفاهی مسیر تردد زائران، نواقص را احصاء و درخصوص به روزرسانی زیرساخت ها به مالکان مجتمع ها تذکر داده و پیگیری نمایند.

وی فعال نمودن پیمانکاران حوزه ایمنی، لکه گیری و خط کشی، نصب علائم، فعالیت اکیپ های راه و ترابری، تعامل شهرستان ها در بکارگیری ماشین آلات راهداری، همکاری با سایر دستگاه های خدمت رسان در تامین زیرساخت ها، نگهداری مطلوب ماشین آلات به عنوان سرمایه سازمان، ساماندهی نیروی انسانی براساس تخصص و پشتیبانی مطلوب از تیم های اعزامی به مرز مهران را از مهم ترین برنامه ها عنوان کرد.

رضا عبدی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان نیز با اشاره به شرایط جغرافیایی استان و قرار داشتن در شاهراه اتصال مرکز به جنوب و غرب کشور و پیش بینی حدود پنج میلیون زائر که ۷۰درصد آنها از مرز مهران تردد خواهند کرد، گفت: اجرای موفق طرح جابجائی زائرین اربعین حسینی مشروط بر همکاری همه عوامل به ویژه اهتمام روسای ادارات شهرستانی است.

وی خواستار هماهنگی رؤسای ادارات شهرستانی با فرمانداران، پلیس راه، دستگاه های امدادی و خدمات رسان شهرستان، تعامل با انجمن ها و شرکت های حمل و نقل مسافر درخصوص به روزرسانی ناوگان اتوبوس و تعیین راننده و اتوبوس رزرو جهت جایگزینی ناوگان در راه مانده، لغو پیش فروش بلیط شد.

انتهای پیام/