شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت رشد کمتر از یک درصدی داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس در اولین روز کاری هفته، روند متعادلی را تجربه می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک، بورس در هفته گذشته، رشد ۰٫۳۵ درصدی را تجربه کرد و در سطح یک میلیون و ۴۴۸ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی مثبت می‌شود.

از ابتدای سال تا نیمه تابستان ۱۴۰۱ بیش از ۲۰ میلیون سهامدار بدون مراجعه به بانک از طریق سجام سود خود را دریافت کرده‌اند.(سمات)

پرداخت سود سری و به واسطه سجام می‌تواند اعتماد سهامداران را نسبت به بازار سرمایه افزایش دهد.

رویترز در گزارش جدید خود آورده که ایران می‌گوید: پیشنهاد اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای، در صورتی می‌تواند «قابل قبول» باشد که در مورد خواسته‌های کلیدی تهران تضمین دهد.(رویترز)

در صورت توافق اقتصاد ایران می‌تواند در بلند مدت رشد کند و به واسطه آن بورس نیز صعودی می‌شود.

سیگنال‌های مثبت به بورس

نرخ سود بین بانکی با کاهش ۰٫۰۵ درصدی نسبت به هفته گذشته به ۲۰٫۵۹ درصد رسیده است.(بانک مرکزی)

نرخ بهره بین بانکی پس از رسیدن به ۲۱٫۳۱ یعنی سقف سال ۱۴۰۱، در بیست روز اخیر روند نزولی داشته است. این سومین بار است که شاهد کاهش نرخ سود بین بانکی هستیم. به عقیده کارشناسان این کاهش نرخ سود بانکی می‌تواند روند مثبتی در رشد بورس داشته باشد.

سید حمید سجادی، وزیر ورزش گفت: طبق برنامه‌ریزی سازمان خصوصی سازی، قرار بود تا آخر تابستان به سمت واگذاری ۵۱ درصدی دو باشگاه برویم. نوبت دوم واگذاری‌ها قرار است در شهریورماه انجام شود و ما در حال برنامه‌ریزی برای این موضوع هستیم. اگر تا آخر تابستان این واگذاری سهام اتفاق نیفتد، تا پاییز این هدف محقق می‌شود.(ایسنا)

واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌تواند نقدینگی جدید وارد بورس کرده و سرخابی‌ها به شفافیت برساند.

  • منبع خبر : تجارت نیوز