زیویار گفت:1200 میلیارد تومان در قالب بند الف تبصره ۱۸ به لرستان اختصاص یافت.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: تقارن سالروز خبرنگار با روز عاشورا را مایه برکت می‌دانیم و بی شک خبرنگاری حرفه ای اعتقادی و همراه با دغدغه‌های مردم است.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاری شغلی خاص و دارای مسئولیت زیاد است، گفت: خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسئولین، با انعکاس نقطه‌نظرات مردم می توانند جهت‌های مناسبی برای مسئولان مشخص کنند.

استاندار لرستان همراهی، همدلی و همدردی با مردم و انعکاس مشکلات واقعی را کار بسیار مهم خبرنگاران دانست و افزود: کار خبرنگار صرفا نوشتن خبر نیست، نوشتن خبر با احساس مسئولیت همراه است که این موضوع وظیفه خبرنگار را سنگین‌تر می‌کند.

وی تصریح کرد: خلاق بودن، داشتن علم و دانش، تجربه، جسارت و شجاعت، تعهد را از جمله ویژگی‌های بارز خبرنگاران است .

زیویار با بیان این که برنامه کلنگ‌زنی پروژه جدید در دستور کار دولت سیزدهم قرار ندارد و هدف تلاش برای به نتیجه رساندن پروژه های نیمه تمام استان است گفت: بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه‌ متوقف و تعطیل شده در سطح استان وجود دارد که باید نسبت به این موضوع احساس مسئولیت داشته و تمرکز بر تکمیل آنها باشد .

استاندار لرستان یادآور شد: در سیل مردادماه بیش از ۷۰ درصد به شهر الیگودرز خسارت وارد شده و این خسارات بیشتر در بخش زیرساخت‌های اقتصادی بوده است که گزارش‌های آن در اختیار مدیریت بحران کشور قرار گرفته است و در این چند روز ۳۰ میلیارد تومان برای تعمیر تجهیزات اختصاص داده شده است . 

زیویار خاطرنشان کرد: حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار جدید به بیمارستان نیایش خرم آباد تعلق گرفته و برای تکمیل این پروژه ۲۷۰ میلیارد تومان دیگر از محل ماده ۵۶ اختصاص خواهد یافت، همچنین بیمارستان رازی کوهدشت، چهارخطه پلدختر – خرم‌آباد موانع آنها برطرف شده و ارقام مورد نیاز در اختیار این پروژه‌ها قرار خواهد گرفت. 

وی افزود: تاکنون حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در قالب بند الف تبصره ۱۸ به لرستان اختصاص یافته و دستگاه‌های اجرایی باید برای جذب ما بقی اعتبارات تلاش بیشتری داشته و پیگیری کنند.

استاندار لرستان گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و به تبع آن کمبود منابع آبی، تکمیل سد معشوره به عنوان یک ضرورت برای وزارت نیرو محرز شده و این سد جزو پروژه‌های مصوب تهاتر نفتی قرار گرفته که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای تکمیل آن ضروری است.

انتهای پیام/