دلفان گفت: اردوی جهادی عمل جراحی برای بیماری‌های سخت و پیچیده و بیماران نیازمند در لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، بهرام دلفان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: دانشگاه علوم پزشکی لرستان با همکاری دانشگاه شهید بهشتی تهران اردوی جهادی برای انجام عمل‌های جراحی بیماران بی بضاعت و نیازمند جراحی پیچیده که امکان انجام آنها در استان فراهم نیست، اجرا می‌کند.

وی افزود: برای انجام این اردوی جهادی به شبکه‌های بهداشت و بیمارستان‌ها ابلاغ شده است تا بیماری‌یابی لازم را برای این اردو انجام دهند همچنین بیماران نیازمند عمل جراحی تا ۲۶ مرداد ماه امسال می‌توانند مدارک خود را به دفاتر ریاست بیمارستان‌ها، شبکه‌ها، مراکز جامع سلامت و در ستاد دانشگاه به معاونت درمان ارائه دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه پس از بیماری یابی، پرونده بیمار توسط پزشک آماده و برای اقدامات بعدی به تهران ارسال می‌شود، عنوان کرد: در تهران نیز پروند‌ه بیماران‌ مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس اسامی آنها برای جراحی اعلام و تجهیزات مرتبط با آنها فراهم می‌شود. 

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون اردوهای جهادی متعددی در مناطق محروم و عشایری استان لرستان برگزار و خدمات چشم‌گیری به صورت رایگان به مردم استان ارائه شده است.

انتهای پیام/