رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: انقلاب اسلامی، اسلام را از حجره‌ها و سجاده‌ها به کف خیابان‌ها کشاند و به همه نشان داد که عزم و اراده امت مسلمان و اطمینان ایشان به نصرت الهی قویتر از همه طاغوت های دنیا و امکاناتشان است.

به گزارش سفیرافلاک، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در نشست بین المللی “مقاومت اسلامی، رمز پیروزی حق بر باطل” در دانشگاه علم و صنعت، عنوان کرد: اساس بقای اسلام مجاهدت و حضور در همه میادین مبارزه است. فرق میان گوشه نشینانی که خدا را در کنج عزلت می جویند با مجاهدین میدانی ، مانند فرق میان حرف تا عمل است.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم به صراحت از برتری مجاهدین بر فرونشستگان ( بی تفاوت‌ها) سخن می گوید و می فرماید  “هرگز مؤمنانی که بدون عذر از جهاد بازنشستند با آنان که به مال و جان در راه خدا جهاد کنند یکسان نخواهند بود، خدا مجاهدان (فداکار) به مال و جان را بر بازنشستگان (از جهاد) برتری بخشیده و همه (اهل ایمان) را وعده پاداش نیکو فرموده، و خداوند مجاهدان را بر بازنشستگان به اجر و ثوابی بزرگ برتری داده است.

مردانی سپس با اشاره به این کلام امیرالمومنین که ” الحق اوسع الاشیاء فی التواصف و اضیقها فی التناصف ؛ حق گسترده ترین امور در هنگام توصیف کردن و تنگ ترین آنها در هنگام عمل است، بیان کرد: اینکه بسیاری از حکومت‌هایِ به ظاهر اسلامی حاضر نمی‌شوند در حمایت از ملت مظلوم فلسطین گامی عملی بردارند و در واکنش به جنایت‌های رژیم صهیونیستی، مثل حکومت های لائیک صرفا به محکومیت های فرمالیته بسنده می کنند، ریشه اش اسلام فرمالیته‌ای است که این حکام برای حفظ حکومت خود و عوام فریبی ساخته اند. و الا اسلام کجا و بی اعتنائی به مظلوم کجا؟

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور افزود: اسلامی که ما می شناسیم به ما می گوید؛ “چرا در راه خدا و در راه مردان و زنان و کودکانی که به دست ستمگران تضعیف شده‏اند پیکار نمی‏ کنید؟” (وَمَا لَکُمْ لاَ تُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاء وَالْوِلْدَانِ) (آیه ۷۵ سوره نساء) امیرالمومنینی که ما می شناسیم می فرمایند”  سزاوار است که مرد مومن از این غصه بمیرد که در مملکت اسلامی به ظلم و زور خلخال از پای زن یهودی درآورده اند!

مردانی محور فلسفه‌ مقاومت اسلامی  را جمله تاریخ ساز “هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه” دانست و خاطرنشان کرد:  اینکه امام حسین ع، در راه احقاق حق مسلمین همه‌ی دنیای خود را قربانی می کنند، منشا‌ءش اعتقاد راسخ به این اصل است که اسلام بدون مقاومت اسلامی بقا و بالندگی نخواهد داشت. مقاومت اسلامی اگرچه ریشه در ظهور اسلام و همان ایستادگی های نبی مکرم اسلام در برابر کفار مکه دارد اما روند مبارزات اسلامی در طول تاریخ اسلام هیچگاه یکنواخت نبوده و با فراز و فرودهائی همراه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب ملت ایران در برابر طاغوت داخلی و استعمارگری‌های شرق و غرب، یکی از نقاط اوج جریان مقاومت اسلامی در طول تاریخ بوده است،  انقلاب اسلامی را رستاخیز مقاومت اسلامی دانسته و افزود: انقلاب اسلامی، اسلام را از حجره ها و سجاده ها به کف خیابان ها و جاده ها کشاند و به همه ی دلدادگان اسلام نشان داد که عزم و اراده امت مسلمان و اطمینان ایشان به نصرت الهی قویتر از همه ی طاغوت های دنیا و امکاناتشان است.

مردانی گفت: اینکه ملت ایران بر خلاف بعضی از ملت ها سالهاست که هر روز مصمم تر از گذشته پای کار آرمان فلسطین یعنی آزادی قدس شریف و نابودی رژیم صهیونیستی است از آن جهت است که یکی از اهداف اصلی تشکیل جمهوری اسلامی کمک به مظلومان و محرومین است. پای روضه های سیدالشهداء عزم و درس دفاع از مظلوم چون جان با خون مردم ما درآمیخته است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با تاکید بر آنکه مقاومت اسلامی یک اصل اسلامی و یک جریان اصیل تاریخی است بیان کرد: مقاومت اسلامی متشکل از اراده‌هایی پولادین است که زمان و مکان گسستی در پیوند اخوتشان و استحکام عزمشان ایجاد نکرده است.امروز سالروز پیروزی غرورآفرین حزب الله لبنان بر ارتش مکانیزه رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۶ -۱۳۸۵- است. نبردی که به جنگ ۳۳ روزه مشهور است. رژیم صهیونیستی که سالها پس از جنگ ۱۹۶۷ هنوز سرمست از پیروزیِ ۶ روزه خود بر سه کشور عربیِ اردن، سوریه و مصر بود هرگز گمان نمیکرد که نه از یک کشور بلکه از یک سازمان نظامی به اسم حزب الله لبنان شکست بخورد.

وی با اشاره به شکست اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ و جنگ ۳۳ روزه را آغازی بر پایان اسرائیل بود عنوان کرد و افزود: عزم پولادین مجاهدین حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه افسانه‌ها و هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را همچون پیکرهای فولادی تانک های مرکاوآ یکی پس از دیگری سرنگون ساخت. جنگ ۳۳ روزه، به اندازه ۳۳ سال رژیم صهیونیستی را به عقب راند و نشان داد که رمز غلبه بر استعمار تقویت ارده هاست. استعداد نیروهای درگیر با اسرائیل در جنگ های سال های ۱۹۴۸ ، ۱۹۶۷ و ۱۹۷۳  چند برابر نیروها و توان ظاهری و نظامی حزب الله در جنگ سی و سه روزه بود، اما اعراب در جنگ های مذکور عزم لازم برای پیروزی را نداشتند. آسیب شناسی شکست های اعراب از اسرائیل در این جنگ ها موارد مهمی را به ما گوشزد می کند.

مردانی یکی از اساسی ترین ریشه های شکست های قبلی اعراب از اسرائیل را رویکرد قومی اعراب، دانسته و تاکید کرد: آنچه به انسان بیش از هر چیز روحیه ی جانبازی و سرسپردگی به هدف را می دهد، ایمان مستحکم به هدف است و چه ایمانی ارزشمندتر و مستحکتر از ایمان به وعده های صادق خداوند می تواند عزم جهاد را در دل مسلمین ایجاد کند؟ مقام معظم رهبری  تعبیر زیبایی در این رابطه دارند “ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد”.

وی افزود: دشمن امروز به رمز پیروزی و پیشرفت های مسلمانان در گستره ی عظیم جبهه ی مقاومت پی برده و به همین خاطر سعی دارد تا به واسطه تهاجم ترکیبی و جنگ شناختی اعتقادات، اعتماد به نفس و در نهایت اراده مسلمانان به ویژه جوانان مسلمان را تضعیف کند. توهین، تخریب، جعل، تقطیع، تفرقه انگیزی از روشهای مرسوم این روزهای دشمنان اسلام است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور عنوان کرد: بنده لجن پراکنی هایی که اخیرا از جانب یکی از مطرودین مردم و نظام انجام شد را در این بستر تفسیر می کنم. اینکه کسی درست بعد از مقاومت جانانه و پیروزمندانه جهاد اسلامی در برابر حملات رژیم صهیونیستی و قبل از روز مقاومت اسلامی بیانیه ای هجو صادر می کند و در آن به ساحت بزرگ مردی از شهدای محور مقاومت تعدی می کند به نظر بنده تصادفی نیست. البته ساحت مقدس شهدا نه تنها در آن دنیا بلکه در این دنیا هم آنقدر عظیم و خلل ناپذیر است که با این لجن پراکنی ها ذره ای مخدوش نمی گردد.  شهدا سراسر نور و روشنی اند، به تعبیر زیبای امام خمینی (ره) “شهدا شمع محفل بشریتند”.کسی با نور خدا درنیفتاد مگر اینکه ریش و ریشه اش سوخت.

وی با اشاره به جنبش حماس و جنبش جهاد اسلامی و سایر گروههای مجاهد فلسطینی، گفت: دنیا پر از غیورمردان و آزادگانی است که آرزو دارند تا جان و مال خویش را عاشقانه فدای اسلام و مصالح امت مسلمان کنند.جنبش حماس، جنبش جهاد اسلامی و سایر گروه های مقاوم و مجاهد فلسطینی فخر اسلام و مایه مباهات مومنین‌اند. خداوند مقرر فرموده که به واسطه این دلیرمردان، فلسطین را به پیکره اسلام برگرداند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور افزود : پیام این بنده ی کمترین برای ملت مظلوم فلسطین و مسلمانان آزاده ی دنیا،  یادآوری پیام خداوند به همه ی ماست و آن این است که: ” قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُمْ بِوَاحِدَهٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى” (بگو که من به یک سخن شما را پند می‌دهم و آن سخن این است که شما خالص برای خدا دو نفر دو نفر با هم یا هر یک تنها قیام کنید). هر آزاده ای در هر کجای عالم که هست قیام کند و هر آنچه در توان دارد برای پیروزی اسلام به کار بندد. ان شالله خداوند به همه ی ما توفیق قیام خالصانه و الی الله دهد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس