بهزادی فر گفت: در پی بازرسی های صورت گرفته، 400 کیلو مرغ منجمد تاریخ مصرف گذشته در خرم‌آباد کشف شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، مسعود بهزادی فر اظهار داشت: ۴۰۰ کیلو مرغ منجمد تاریخ مصرف گذشته کشف شد که این مقدار گوشت مرغ منجمد تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف، با  حضور میدانی بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان خرم‌آباد، نمایندگان دامپزشکی و اماکن نیروی انتظامی از مراکز فروش مرغ و ماهی ضبط شد.

وی افزود: این مقدار گوشت مرغ منجمد غیر قابل مصرف پیش از عرضه در بازار کشف شد که با توجه به فصل گرما، برای حفاظت از سلامت شهروندان، بازرسی ها از واحدهای صنفی عرضه کننده مرغ، گوشت و ماهی در سطح این شهرستان ادامه دارد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان خرم‌آباد تصریح کرد: همچنین بازرسان مرکز بهداشت سه واحد از عمده فروشان تخم مرغ را به دلیل عدم رعایت شرایط نگهداری تخم مرغ در خرم‌آباد پلمب کردند.

بهزادی فر با بیان اینکه حفظ سلامت و بهداشت عمومی جامعه از اهم وظایف مرکز بهداشت است، گفت: از شهروندان درخواست می شود فرآورده های دامی را از مراکز مجاز تهیه و در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای آن، شرایط نگهداری و نحوه بسته بندی محصولات توجه کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در عرضه فرآورده‌های دامی با شماره تلفن ۱۹۰ تماس گرفته و بازرسان این شبکه را مطلع نمایند.

انتهای پیام/