شاهرخی گفت: بیش از ۲۶۰ هزار تن گندم به سیلوهای لرستان تحویل داده شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان، سید عماد شاهرخی اظهارداشت: در سال‌های گذشته گندم تحویلی به غله ۱۲۳ هزار تن بوده و امروز بیش از ۲۶۰ هزار تن به سیلوهای گندم تحویل دادیم که این رقم تا پایان فصل برداشت که در مناطق سردسیر استان است ادامه دارد که قطعاً عددبالاتری در برداشت خواهیم داشت.

وی افزود: تا به امروز حدود ۵۰ هزار تن بیشتر برداشت کرده ایم و این نیازمند آن است که بتوانیم برای سال‌های آتی فاصله بین رکوردها و میانگین تولید را حتماً کاهش بدهیم و در حال حاضر میانگین تولید گندم در سال حدود چهار تن در هکتار است که واقعاً عدد قابل قبول نیست و با وجود برداشت هایی که در برخی از مناطق استان به وسیله بهره برداران حدود ۱۰ تن در هکتار است بسیار فاصله داریم بنابراین نیاز است با همدلی و مشارکت در کنار هم بتوانیم شاهد تعادل دربرداشت محصول باشیم.

شاهرخی به جهش تولید در دیم زارها اشاره کرد و گفت: ازکارهای ارزشمند وبزرگ دربخش کشاورزی می توان به جهش تولید در دیم زارها اشاره کرد که ممکن است برخی بهره‌برداران کمتر اطلاعات داشته باشند که این طرح با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اجرایی شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: امسال قرار است حدود۳۶۰ هزار هکتار از اراضی را تحت پوشش طرح جدیدجهش تولید دردیمزارها قراردهیم که این اقدام تحول بزرگی درحوزه کشاورزی است.

وی به تناوب کشت دراستان اشاره کرد وگفت: دانه های روغنی اعم ازگلرنگ ،گلزاو.. بسیار مطلوب وبه صرفه هستند و برای اولین بار در شهرستان ازنا حدود۵۷۰ هکتار کشت دانه های روغنی انجام شده که در نهایت مورد تحسین مقامات وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت.

شاهرخی به تسهیلات کشاورزی پرداخت و گفت: در بخش تسهیلات تبصره ۱۶ با همکاری مسئولان ستادی افزایش خوبی خواهیم داشت و در این طرح تسهیلاتی به طرحهای مشاغل خانگی پرداخت می شود، همچنین در طرح تبصره ۱۸ که حدود دو برابر سال گذشته است جهت توسعه گلخانه و بخشهای مختلف کشاورزی به بهره برداران قرار می گیرد.

انتهای پیام/