مهدی پور گفت: سالانه بالغ بر ۴۰۰ میلیارد به صورت مستقیم از رسانه ها حمایت می شود.

به گزارش سفیرافلاک، فرشاد مهدی پور شامگاه چهارشنبه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در خرم آباد، اظهار داشت: اگر روز خبرنگاری وجود دارد به برکت خون شهید صارمی بوده و اولین پیام رسان کربلا حضرت زینب(س) بودند که بنیانگذار جهاد تبیین شدند.

وی افزود: لرستان به جهت تمدنی یک موقعیت فرهنگی دارد و اگر به وحدت و همگرایی نیاز بوده این استان همواره نقش مهمی داشته است.

معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: در لرستان ۲۴۰ رسانه مجوز دار است که تعدادی روزنامه، مجله و پایگاه اطلاع رسانی است که به نسبت جمعیت استان این قابل توجه است.

وی تصریح کرد: در ۱۰ ماهه گذشته در مجموعه دولت فعالیت هایی انجام شده که‌در بحث پرداخت مالیات، کارگاه‌های پنج نفره و مسئله بیان می شود، همچنین در موضوع جشنواره استانی، ما موافق هستیم و جشنواره ملی مطبوعات نیز برگزار می شود.

مهدی پور بیان کرد: اگر نشریه ای زمان انتشار را رعایت نکند نمی تواند رسانه محسوب شود چرا که مخاطبی ندارد اما سالانه بالغ بر ۴۰۰ میلیارد به صورت مستقیم از رسانه ها حمایت می شود و در لرستان در بازه زمانی سه ماهه ابتدایی سال ۵۰۰ میلیون یارانه پرداخت شده است.

معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: خبرنگاران در سامانه «اِی رسانه» ساماندهی می شوند که برای اولین بار بحث اینترنت خبرنگاری شفاف سازی می شود و یک امتیاز اینترنت است.

وی بیان کرد: تلاش می شود حمایت های دیگری از طریق وزارت صمت صودت گیرد که تسهیلات برای خرید لوازم خانگی از طریق همین سامانه و وام های قرض‌الحسنه برای خبرنگاران پرداخت شود.

مهدی پور با اشاره به قیمت کاغد گفت: در ابتدای دولت با پیگیری هایی که شد، مصوبه های متوقف را به جریان انداختیم و قیمت کاغد رشد پایدارتری داشته است و هر کسی به میزانی که چاپ می کند کاغذ در اختیارش قرار گیرد.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: همچنین بسته حمایتی ۱۰ موضوع را مصوب کردند که به مرور پیگیری می شود که شامل مسائل بیمه ای، زیر ساختی و سایر موارد است.

انتهای پیام/