مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو با دیدار هفته آینده این تیم، صدمین بازی خود را با پیراهن پورتو انجام می‌دهد.

به گزارش سفیرافلاک، مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو که سومین فصل حضورش در این تیم را آغاز کرده است، در هفته سوم لیگ پرتغال شنبه آینده در چارچوب هفته سوم لیگ پرتغال رو در روی پرتغال قرار می‌گیرد.

این مسابقه از چند جهت برای مهدی طارمی بازی خاصی است. اولین نکته این است که به نوشته روزنامه «اوجوگو»، طارمی صدمین بازی خود را با پیراهن پورتو انجام می‌دهد و مهاجم تیم ملی ایران می‌تواند مقابل اسپورتینگ، یکصدمین مسابقه خود را به عنوان عضوی از تیم بندر پورتو تجربه کند.

طارمی در دو فصل گذشته همواره یکی از بازیکنان کلیدی پورتو بوده و با گل‌ها و پاس گل‌هایش تمجید رسانه‌ها و کارشناسان پرتغال را برانگیخته است. این مهاجم فصل جدید را هم طوفانی شروع کرد و علاوه بر دو گلی که در دیدار سوپرجام برابر توندلا به ثمر رساند، برابر ماریتیمو در هفته اول لیگ هم دو گل وارد دروازه حریف کرد تا برای مهاجمان پرتغال خط و نشان بکشد.

طارمی به صدمین بازی در پورتو رسید/ تقابل دوباره با دشمن شماره یک!

این مهاجم که هنوز خبر علاقه باشگاه‌های اروپایی به او از جمله فنرباغچه ترکیه در رسانه‌ها منتشر می‌شود، احتمالاً این فصل را هم با پیراهن پورتو به پایان می‌رساند و می‌تواند ضمن جابجایی رکوردهای مختلف در این باشگاه، برای اولین بار عنوان آقای گلی لیگ پرتغال را از آن خود کند.

از سوی دیگر، تقابل با اسپورتینگ لیسبون هم برای طارمی یک مسابقه خاص و ویژه است. اسپورتینگ فصل گذشته مطلبی را علیه طارمی در نشریه داخلی و وب سایت خود منتشر کرد و در این مطلب، توهین‌هایی هم به طارمی صورت گرفت. شدت این توهین‌ها به حدی بود که حتی رئیس باشگاه پورتو را هم به واکنش واداشت و او در حمایت از طارمی، صحبت‌های مفصلی انجام داد.

طارمی هم در آن مقطع زمانی، بعد از گلزنی در مسابقات انگشتش را با کنایه به باشگاه اسپورتینگ روی بینی خود قرار می‌داد و این رقیب و دشمن تیم پورتو را به سکوت دعوت می‌کرد.

طارمی به صدمین بازی در پورتو رسید/ تقابل دوباره با دشمن شماره یک!

این سبک از شادی گل مهدی طارمی در بین هواداران پورتو هم جا افتاد و مهاجم ایران در جشن قهرمانی فصل گذشته پورتو هم این حرکت را تکرار کرد تا نشان بدهد تا چه اندازه از بیانیه باشگاه اسپورتینگ و جوسازی و فشارهای این باشگاه دلخور است.

طارمی تاکنون در پرتغال دو بار به اسپورتینگ گلزنی کرده است و امیدوار است در بازی خانگی مقابل این تیم در هفته سوم آمار خود را بهبود ببخشد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر