سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهادهای جدیدی از طرف اروپا به جمهوری اسلامی رسیده و پیشنهادهای ما نیز به طرف اروپایی ارائه شده است.

به گزارش سفیرافلاک، ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، در گفتگوی زنده تلویزیونی با بیان اینکه روند مذاکرات هسته‌ای گام‌هایی رو به جلو برداشته و در هفته گذشته مذاکراتی در وین برگزار شد، گفت: پیشنهادهای جدیدی به جمهوری اسلامی رسیده و پیشنهادات ما نیز به طرف اروپایی ارائه شده است.

وی افزود: از آنجا که مجلس شورای اسلامی نسبت به این موضوع حساسیت بالایی دارد و یکی از قانون های مصوب مجلس نیز قانون اقدام راهبردی برای مقابله با تحریم بوده است، در این چارچوب قرار است امروز وزیر امور خارجه به همراه مذاکره کننده ارشد کشور، در جلسه غیر علنی توضیحاتی در مورد مذاکرات هسته ای ارائه کنند.

عمویی تاکید کرد:موضوع پایان یافته نیست و در جریان است. در جلسه روز گذشته کمیسیون نیز تاکید شد که مجلس،‌ قانون اقدام راهبردی را نقشه راه خود می‌داند و مقرر شد که اگر در جریان مذاکرات، طرف مقابل تحریمی را رفع کند، دولت مکلف است این لغو تحریم را به مجلس ارائه کند و مجلس در آن مورد تصمیم‌‍گیری نماید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی کشور گفت: در همین راستا، تعامل دولت و مجلس بسیار بالاست و ما مدام گزارش‌گیری می‌کنیم و در نهایت اگر توافقی صورت گیرد،‌ یک گزارش تفصیلی مکتوب به مجلس ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس