حجت‌الاسلام شاهرخی با تاکید بر اجرای عدالت در استخدام ها، گفت: لرستان در مورد استخدام و مجوزهای استانی رنج می برد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی شامگاه پنجشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بهداشتی استان، اظهار داشت: خدمات جمهوری اسلامی در همه عرصه ها شگرف و این خدمات همیشه در حال حرکت بوده هم در بهداشت و درمان و هم در آموزش پزشکی، البته استان ما از یک توسعه نامتوازن رنج می برد که در طول سال‌ها شکل گرفته که امید می رود در این دولت به توسعه متوازن تبدیل و کاستی ها برطرف شود.

وی افزود: خدمات دانشگاه علوم پزشکی در طول سال‌ها مشهود است و در هشت سال دفاع مقدس حضوری خداپسندانه داشتند، همچنین در این ایام کرونا برای حفظ جان مردم تلاش نمودند که حفظ سلامت مردم باعث تقویت امت اسلامی می شود و باید همه در حفظ آن بکوشیم که امنیت و سلامت دو نعمت هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: تعداد تخت های بیمارستانی در استان نسبت به میانگین کشوری کمتر است و می طلبد در کوتاه مدت اعتباری برای تکمیل بیمارستان های نیمه کاره تخصیص یابد تا از این وضعیت خارج شوند البته بیمارستان هایی هم که در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند دارای مشکلاتی بوده و برخی از پایگاه های سلامت استیجاری هستند که این موضوع در ارائه خدمات اثرگذار است.

حجت‌الاسلام شاهرخی گفت: لازم است اعتبار برای سی تی اسکن و آنژیوگرافی مورد نیاز استان تامین و همانطور که پیگیر مصوبات سفر هستیم این هم پیرو همان موضوع دنبال می شود.

وی با تاکید بر اجرای عدالت در استخدام ها، گفت: در مورد استخدام و مجوزهای استانی، لرستان رنج می برد، در خوابگاه ها نیاز به تامین و تجهیز است و مدیریتی انجام شود در بحث تامین داروهای مورد نیاز و خاص که مردم کمتر سرگردان شوند و کمک به دانشگاه جهت پرداخت بدهی ها لازم است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: برای جذب نیرو یک ضابطه و قاعده درستی تعریف شود و آنچه طی چند دهه رخ داده که جذب از طریق توصیه فراقانونی بوده در این دولت رخ ندهد چرا که با سلامت مردم سر و کار دارد.

انتهای پیام/