زیویار گفت: خرید تضمینی گندم در لرستان 117 درصد رشد داشته است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: در سال جاری علیرغم خشکسالی و مشکلات کم آبی ۱۱۷ درصد افزایش خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان لرستان نسبت به سال گذشته داشته ایم و بیشتر از دو برابر یعنی از ۱۲۰ هزار تن در سال گذشته به ۲۷۰ هزار تن خرید تضمینی گندم افزایش یافته است.

وی افزود: با توجه به اینکه مصرف استان بیش از۲۲۰ هزار تن در سال می باشد، این میزان چیزی بیشتر از میزان مصرف سالانه گندم در استان است و نظر به اینکه در ابتدای مسیر هستیم، لازم است برای سال‌های آتی با برنامه ریزی بهتر و هوشیارانه تر عمل کرد.

استاندار لرستان با اشاره به فعالیت موثر سامانه رصد و پایش نان در استان با تاکید بر ضرورت نظارت میدانی بر توزیع آرد و پایبندی خبازی های استان به مقررات، گفت:  تا امروز خلاء کشور نبود سیستم نظارت سیستماتیک بر فرایند تهیه و توزیع نان بود که با سیستم رصد و پایش تا حدودی بخشی از مشکلات این حوزه مرتفع شده است.

زیویار بیان کرد: وجود نظارت سیستماتیک در حوزه های مختلف همچون؛ بنزین، برق، گاز، گندم و خیلی از کالاهای اساسی موجب خواهد شد با توجه به قیمت های غیر واقعی در گذشته جلوی خسارت، ضرر و زیان بر اقتصاد کشور گرفته شده و با اعمال سیاستهای جدید این ثروت در کشور اندوخته و برای مصارف داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت بازرسی های میدانی و برخورد با متخلفان افزود: قاطعیت در نظارت‌ها صرفاً شخصی و میدانی نیست و بخشی از آن به پشتوانه نظارت سیستمی مربوط می شود که با رصد در مرکز پایش هرگونه تخلف مشخص و قابل بررسی است و با متخلفانی که هم به خود و هم به جامعه ظلم می کنند با قاطعیت برخورد خواهد شد.

زیویار بر ضرورت استفاده از سایر ظرفیت‌ها از جمله استفاده از ظرفیت نیروی انسانی بسیج مردمی و استفاده از آن در شوراهای تصمیم گیری استانی تاکید کرد و گفت: اهمیت حضور نیروی انسانی ،کمتر از ظرفیت های دیگر نیست ، از جمله ارائه گزارش های میدانی در خصوص بحث کیفیت آرد، نان و … می تواند در خیلی از موارد راهگشا باشد.

انتهای پیام/