عین الهی با بیان اینکه ۶ میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، گفت: ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری در مراکز دولتی و ۷۰ درصد این هزینه در مراکز خصوصی طبق تعرفه بیمه سلامت پرداخت می شود.

به گزارش سفیرافلاک، بهرام عین الهی عصر امروز در سفر به استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توسعه بیمه همگانی، تاکنون بالغ بر شش میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و از خدمات و مزایای این بیمه بهره مند هستند.

وی با اشاره به طرح جوانی جمعیت افزود: این طرح از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در راستای درمان ناباروری مصوبه ای مطرح شد که طبق این مصوبه ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری در مراکز دولتی و ۷۰ درصد این هزینه در مراکز خصوصی طبق تعرفه بیمه سلامت پرداخت می شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه این است که مادران باردار از دوران بارداری تا دو سال بعد از تولد نوزاد تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و از خدمات آن بهره مند می شوند، همچنین نوزادان این مادران نیز تا پنج سالگی تحت پوشش بیمه قرار دارند.

عین الهی با اشاره به مشکل پزشک متخصص در مناطق محروم، گفت: در شواری آموزش پزشکی، امسال طرحی مصوب شد که طبق آن بتوانیم بخشی از نیاز مردم مناطق محروم به پزشک متخصص را برطرف کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون طبق قانون پزشکان متخصص، دوره ای از خدمت را در منطقه ای محروم سپری می کردند ولی این جوابگوی نیاز مردم مناطق محروم نبود که در این راستا سهمیه ای جداگانه به پزشکانی که در آزمون دستیاری شرکت کنند، با عنوان سهمیه بومی داده شود که با این اقدام مشکلات در این حوزه برطرف گردد.

انتهای پیام/