ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه برخی مصوبات سفر ریاست جمهوری در لرستان به کندی پیش می رود،گفتند: دولت بر بازار نظارتی جدی داشته باشد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: ۳۱ مرداد روز جهانی مسجد است که مساجد از صدر اسلام مراکزی برای عبادت و آموزش معارف اسلامی بودند، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ظرفیت مساجد توجه بیشتری شد ولی مساجد از ظرفیت والایی برخوردار هستند که باید مجموعه امام جماعت به عنوان محور مسجد، مردم دار باشد، اهل تعامل با مردم و هیات امنای فعال، کانون های فرهنگی، هنری و قرآنی باید فعال شوند تا بتوانند در جهت جذب افراد موفق شوند.

وی افزود: باید از همه ظرفیت ها استفاده شود تا مساجد به جایگاه اصلی خود برگردند و مساجد فعال سبب می شود تا جامعه سالم بماند و از سلامت معنوی و روانی برخوردار باشد، مردم باید مسجد را پُر کنند و با حضور خانوادگی مساجد پر شوند تا مسجد به تراز لازمی که  مورد نیاز است، برسد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: هرچه زمان می گذرد شهید و شهادت کهنه نمی شود بلکه پرنورتر می شود بخصوص اگر این شهیدان کسانی باشند که در مرزهایی دورتر فداکاری کردند مانند حاج قاسم سلیمانی، شهید همدانی و شهدای مدافع حرم که اگر این فداکاری ها نبود امروز برخی کشورها با حمایت آمریکا در اختیار سرسپردگان آنها بود و باید در در داخل کشور با آنها می جنگیدیم.

وی تصریح کرد: امنیت در سایه فداکاری چنین انسان هایی به دست آمده است، فتنه گری که در سال ۸۸ حاضر شد برای رسیدن به قدرت خسارت های جبران ناپذیری به کشور وارد کند دور از انتظار نیست سخنانی را بر زبان جاری کند که سبب خوشحالی دشمنان شود اما مهم این است که وقت آن رسید که گروه های سیاسی که خود را پیرو رهبری می دانند با وجود اختلاف سلیقه ای که دارند انزجار خود را از هتاکی این فتنه گر با قلم و زبان، با صدای بلند اعلام کنند.

شاهرخی بیان کرد: آیا هنوز در این کشور خواصی هستند که درونشان متمایل به چنین فتنه گرانی است که اسباب خوشحالی دشمن را فراهم می کند؟ اگر وجود دارد باید به حالشان افسوس خورد چرا که خود در خطر چنین سرانجامی هستند.

امام جمعه خرم آباد با تاکید در تسریع پروژه های مصوب سفر ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: یکی از الزامات رویکرهای انقلابی در حرکت مجموعه دولت از وزیران و معاونان گرفته تا مدیران، مشاهده می کنیم که در آذرماه مصوباتی برای لرستان تصویب شد و برخی به کندی و با تاخیر پیش می رود حتی شنیدم در برخی از مصوبات مانند اتصال راه آهن سراسری تردید شده است در حالی که کلام رئیس جمهوری هست که گفتند باید صدای قطار در این منطقه سالها پیش شنیده می شد.

وی گفت: با پیگیری که از استان صورت گرفت نامه نگاری انجام شد و جزء مصوبات سفر قرار گرفت اما به مرکز نشینانی که چنین دیدگاهی به توسعه لرستان دارند این را بگویم که ریاست جمهوری، سفرهای اولش به تمام رسیده و دور دوم سفرها آغاز شده و ریاست جمهور با همراهانش به استان خواهند آمد و در چنین روزی هزاران نفر از مردم این استان این موارد را اطلاع می دهند و باید در عملیاتی کردن سد معشوره و راه آهن تسریع صورت گیرد.

امام جمعه خرم آباد خاطر نشان کرد: زمین های آبی استان ۲۳ درصد و میانگین کشور ۴۶ درصد است، احداث سدهای در دست مطالعه تکمیل شود، زمین های آبی باید به حد متوسط برسد و وزارت تعاون قول داد ۴۰ تا ۶۰ هزار شغل پایدار ایجاد کند، ارتقای فرهنگی و پیشرفت اقتصادی در استان رقم بخورد و همه مسئولان استانی تا رسیدن به چنین مسئولیتی با هم متحد هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی، برگ های درخشانی را بر کشور افزود و سربلندی کشور را رقم زد و امروز ایران اسلامی در اوج و در اقتدار کامل است و اگر روزی حاکمان ذلیل در این کشور بودند، امروز هراتفاقی در منطقه رخ دهد باید ایران اسلامی در آن نقش داشته باشد.

ضرورت نظارت جدی دولت بر بازار

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: یکی از مصادیق تقوای الهی پرهیز از غیبت گویی نسبت به برادر مؤمن است و تقویت باورهای دینی و ریشه‌دار کردن آن، موجب درمان بیماری حسادت می‌شود.

وی افزود: اگر کسی دارای تقوای قلبی بوده و مؤمن واقعی باشد، حسادت وارد وجود او نمی‌شود، بسیاری از لغزش‌ها به دلیل ضعف در تقوا است، ایمان به انسان امید می‌بخشد.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: روش اصلاح نفس مؤمن این است که انسان با دعا، تضرع و خواندن قرآن به درگاه الهی رفته تا خداوند او را از رذیلت حسادت محفوظ بدارد و این صفت را در او از بین ببرد.

وی با اشاره به عدم اعتماد به آمریکای جنایتکار، تصریح کرد: این‌ها به بهانه‌های مختلف برخی ملت‌ها را نابود می‌کنند، کشور ایران صاحب صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای است، الآن مذاکرات فرسایشی و وقت‌کشی است، متن نهایی آماده‌شده ولی ایران اعلام می‌کنند برخی موارد را باید طرف مقابل شفاف اعلام کرده و امضا کند.

طهماسبی با اشاره به جنگ اراده‌ها، گفت: ایران اعلام می‌کند آمریکا و اروپا باید ضمانتی روشن و شفاف درزمینهٔ اجرایی کردن مفاد برجام را داشته باشند و به‌طورقطع تحریم‌ها را برطرف کنند و فقط در این صورت آماده امضا است.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: ایران صد درصد آماده است و طرف مقابل به این توافق برجام و انرژی ایران نیازمند هستند زیرا روسیه به دلیل جنگ اوکراین انرژی برخی از نقاط اروپا را قطع می‌کند.

وی افزود: در ساخت و پرتاب ماهواره خیام ایران و روسیه مشارکت داشته است و آمریکا از پرتاب آن احساس خطر کرده است زیرا ایران با این ماهواره دقت بیشتری بر سرزمین‌های اشغالی دارد و یک پیامی روشن برای دنیای غرب می‌باشد که دست از زیاده‌خواهی‌های خود بردارند.

طهماسبی با اشاره به تحولات منطقه گفت: برخی گروه‌های عراقی مجلس این کشور را تصرف کرده‌اند و مانع روی کار آمدن دولت مناسب در این کشور شده‌اند که وضعیتی خطرناک است.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به حمله شجاعانه جوان مسلمان لبنانی الاصل به سلمان رشدی ملعون، بیان کرد: الآن ترامپ، جان بولتون و پمپئو به لرزه افتاده‌اند که امکان ترور این افراد که در به شهادت رساندن سردار دل‌ها دست داشته‌اند، وجود دارد.

طهماسبی با اشاره به‌ضرورت نظارت دولت بر بازار، گفت: ما در یک جنگ نابرابر اقتصادی قرار داریم، اروپا نیز گرچه می‌گوید مستقل هستم ولی تسلیم اراده آمریکا است؛ دشمنان اسلام و قرآن بدانند ایران بیدار است و دست برتر با ایران اسلامی می‌باشد.

انتهای پیام/