دارایی با بیان اینکه بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی رازی کوهدشت سال ۱۴۰۲ به بهره برداری اولیه می رسد، گفت: انتقال خون در شهر کوهدشت ایجاد و همچنین زایشگاه تکمیل می شود.

بهرام دارایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک در کوهدشت، اظهار داشت: کوهدشت یکی از شهرهای لرستان می‌باشد که سال‌ها مشکلات عدیده‌ای در زمینه درمان داشته است، امیدواریم در دولت سیزدهم و در آینده نزدیک بتوانیم آن را مرتفع کنیم.

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی کوهدشت نداشتن یک بیمارستان مجهز و کامل است که بتواند به مردم خدمات کامل در زمینه تشخیصی و درمانی را بدهد و مردم شهر از مسافرت به مرکز استان و سایر استان‌های کشور بی‌نیاز کند.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اهمیت پروژه احداث بیمارستان ۲۵۰ تخت خوابی رازی کوهدشت، عنوان کرد: بیمارستان رازی پروژه بسیار بزرگی است که قرار است با تمام بخش‌های موردنیاز مردم این خطه احداث گردد، خوشبختانه پیشرفت قابل قبولی دارد به‌طوری‌که الآن ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم اواخر سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری اولیه برسد.

وی تصریح کرد: به جهت سرعت بخشیدن به روند احداث بیمارستان رازی بایستی اعتبارات لازم آن که یک مسئله حیاتی است به‌موقع تزریق شود و الحمدالله در این زمینه سازمان برنامه‌وبودجه همکاری مطلوبی با وزارت بهداشت و درمان دارد و کار را پیش می‌بریم.

دارایی گفت: کار بزرگی در دولت سیزدهم در حال انجام می‌باشد و نظیر آن دیده نشده است، به این صورت که پیگیر آن هستیم هزار تخت به ظرفیت بیمارستانی استان لرستان افزوده شود.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ما وقتی کاری را انجام می‌دهیم باید خدمات موردنیاز مردم را نیز هم‌زمان ارائه دهیم، مثل خدماتی که با تکمیل زایشگاه و همچنین راه‌اندازی انتقال خون شهر کوهدشت این اتفاق انجام می‌شود.

وی افزود: در جلسه استانی با حضور وزیر بهداشت مجموعه اقدامات و مشکلات استان موردبررسی قرار می‌گیرد و پروژه‌های جانبی نیز به‌طریق‌اولی مدنظر است و برای همه مصوباتی که قبلاً اخذشده و ردیف اختصاصی شده نیز برنامه داریم که آن را پیش ببریم.

انتهای پیام/