نصیری نیا با بیان اینکه اربعین پشتوانه‌ای بی‌نظیر برای دوران انتظار است، گفت: موکب حضرت ابوالفضل(ع) کوهدشت در کربلای معلی برپا می‌شود.

احسان نصیری نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: موکب مردمی حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان کوهدشت از سال ۹۷ فعالیت خود را به جهت خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی در کربلای معلی آغاز کرد.

وی افزود: این موکب امسال در عمود ۱۳۸۵ و در مدرسه المثنی کربلای معلی نزدیک بیمارستان امام حسین(ع) مستقر است و ۲۰ خادم الحسین(ع) از کوهدشت در آن فعالیت خواهد داشت.

مسئول موکب مردمی حضرت ابوالفضل(ع) کوهدشت با اشاره به اینکه اربعین پشتوانه‌ای بی‌نظیر برای دوران انتظار می‌باشد، عنوان کرد: برپایی سقاخانه، آشپزخانه، امانت‌داری، غرفه کودک و نوجوان، مشاوره و پاسخگویی به سؤالات شرعی، راهنمای زائر، غرفه درمانی، هیئت و روزه خوانی و نماز جماعت و… ازجمله برنامه‌های موکب است.

وی با اشاره به اینکه کار برای دستگاه اهل‌بیت(ع) خستگی ندارد، تصریح کرد: در ایام اوج کرونا که توفیق حضور و فعالیت در کربلای معلی را وجود نداشت، اعضای موکب به نقاط محروم شهرستان رفته و اقدام به فعالیت‌های جهادی درزمینهٔ تعمیر و احداث منازل محرومین نموده و اربعین خدمت را اجرا کردیم.

نصیری نیا با اشاره به اینکه در ایام کرونا بیش از هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد، بیان کرد: با توجه به دستور ریاست محترم جمهور و استاندار لرستان مبنی بر ضرورت همکاری با مواکب اربعین، از مسئولان ذی‌ربط شهرستانی درخواست داریم در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/