زیویار با اشاره به کاهش ابتلای کرونا، گفت: شیب ابتلا و بستری در لرستان کاهشی شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان فرهاد زیویار اظهار داشت: پیاده روی اربعین و سایر مراسمات مرتبط با این روز یکی از محورهای جلسه ستاد ملی کرونا بود که مقرر گردید با توجه به وضعیت بیماری، تمامی اقدامات در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی اجرایی شود . 

وی تصریح کرد: تهیه امکانات و تمهید شرایط از دیگر نکات مورد تاکید در جهت خدمت رسانی به زوار اربعین بود و در ستاد ملی کرونا موضوع رعایت فاصله گذاری ها، تهیه ملزومات بهداشتی و سیستم های تهویه اماکن استراحت زوار نیز در دستور کار قرار گرفت . 

استاندار لرستان عنوان کرد: نحوه بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و سایر اماکن آموزشی در آغاز سال تحصیلی نیز در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر ضرورت آموزش دانش آموزان و والدین، رفع نقایص سیستم های تهویه و بهداشتی اماکن آموزشی و همچنین تمهید سایر امکانات مورد نیاز تاکید شد . 

وی با اشاره به آخرین وضعیت استان، تصریح کرد: طبق گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا پنج شهرستان خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، دلفان و پلدختر در وضعیت قرمز و سایر شهرستان ها در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند . 

زیویار گفت: با توجه به روند کاهشی ابتلا و بستری کرونا در استان می توان گفت که این پیک وارد شیب نزولی شده و نسبت به هفته های اخیر تعداد مبتلایان و بستری ها با کاهش مواجه شده است . 

استاندار لرستان خاطر نشان کرد: متاسفانه تعداد فوتی های کرونا در استان فعلا کاهشی نشده و با توجه به اینکه اکثریت فوتی ها را بیماران زمینه ای و سالمندان شامل می شود، لازم است در این رابطه توجه بیشتری به رعایت دستورالعمل های بهداشتی شده و از دوز یادآور واکسن استقبال شود.

انتهای پیام/