عبدی گفت: هزار و 405 دستگاه ناوگان اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه ای استان لرستان آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی هستند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان، رضا عبدی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی افزایش تعداد زائران اربعین حسینی و از طرفی نقش استان لرستان به عنوان پشتیبان پایانه های مرزی جنوب و غرب کشور به ویژه مرز مهران، ناوگان حمل و نقل جاده ای استان به صورت صددرصدی آماده خدمت رسانی در طول طرح اربعین حسینی است.

وی گفت: درمجموع هزار و ۴۰۵دستگاه ناوگان اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه در قالب ۸۳ شرکت حمل و نقل مسافر در استان فعالیت دارند که با هماهنگی های انجام شده، درصورت اعلام نیاز استان های مرزی برای جابه جایی زائران و همچنین جایگزینی خودروهای کاروان های در راه مانده، مهیا هستند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان با اشاره به برنامه ریزی و هماهنگی های صورت گرفته در کمیته حمل و نقل ستاد اربعین استان، عنوان کرد: در این راستا براساس شیوه نامه ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و با تاکید مدیرکل راهداری لرستان، جلسات هماهنگی و برنامه ریزی با صنوف حمل و نقل و دستگاه های ذیربط انجام شده است.

وی شیفت بندی و تهیه لیست های کشیک راه و ترابری، برگزاری جلسات هم اندیشی و پیگیری رفع نواقص پایانه برون استانی با معاونت عمرانی، شهرداری و نیروی انتظامی، بسیج امکانات در راستای ایمن سازی محورهای منتهی به مرز مهران، برگزاری جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان با موضوع اربعین حسینی و تسهیل در تردد و ایمنی زائران، برگزاری جلسات کمیته حمل و نقل ستاد اربعین و شورای معاونین و اداری راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان با دستور کار ارتقای کیفیت خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را از دیگر اقدامات صورت گرفته عنوان کرد.

عبدی گفت: نشست با روسای ادارات ستادی و شهرستانی و تاکید بر به کارگیری امکانات و تشکیل کمیته های حمل و نقل شهرستان ها با حضور فرمانداران و هماهنگی با تشکل های صنفی حمل و نقل مسافر نیز از برنامه های اجراشده در این مدت به شمار می رود که پیاده روی اربعین حسینی امسال از ‌دهم شهریور ماه آغاز و تا پنجم مهر ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/