زیویار با اشاره به اینکه تاکنون ۲۸ هزار نفر به منظور حضور در راهپیمایی اربعین در سامانه ثبت نام کرده اند، گفت: اربعین یک گفتمان اعتقادی، هویتی و تاریخی است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: با توجه به گزارش ارائه شده توسط کمیته های ستاد، وضعیت تمهید و تدارک شرایط برای راهپیمایی اربعین مهیاست و تمامی اقدامات طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال انجام است.

وی افزود: بر اساس اقدامات صورت گرفته حدود ۴۳ موکب در کشور عراق، ۳۴ موکب در لرستان و یک موکب دیگر نیز به همت ستاد اربعین استان در مرز مهران راه اندازی می شود و خدمت رسانی به زوار را در این ایام انجام می دهد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه تاکنون ۲۸ هزار نفر به منظور حضور در راهپیمایی اربعین در سامانه ثبت نام کرده اند، گفت: با توجه به اینکه لرستان معین استان ایلام است، حدود ۷۰ درصد از زوار اربعین از طریق راه های لرستان به سمت مرز مهران تردد کنند.

زیویار تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال بیش از پنج میلیون نفر زائر در مراسم راهپیمایی اربعین حضور داشته باشند و بخش عمده ای از این تعداد از طریق جاده های لرستان تردد می کنند که مقدمات و امکانات برای این تعداد از زوار تمهید خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امکانات و نیازهای موکب‌ها برای ارائه خدمات به زوار اربعین از طریق کمک های مردمی تهیه و تدارک دیده شده و اتحادیه ها و صنوف نیز آمادگی خود را برای تامین سایر اقلام مورد نیاز اعلام کرده اند.

استاندار لرستان تاکید کرد: اربعین یک گفتمان اعتقادی، هویتی و تاریخی است و خدمت به زوار اربعین را وظیفه خود می دانیم، از این رو لازم است دستگاه های اجرایی عضو ستاد، اربعین همکاری و هماهنگی های لازم را در این رابطه به عمل آورند.

انتهای پیام/