بیرانوند با اشاره به افزایش ظرفیت ذخیره سازی غلات در لرستان، گفت: رتبه نهم در تولید گندم را داریم.

حجت الله بیرانوند در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: انواع غلات در استان با تکمیل و بهره‌برداری از طرح های در دست اجرا در مناطق با ظرفیتی بیش از یک میلیون تن افزایش می‌یابد.

وی افزود: بیش از ۸۰۰ هزار تن سیلو و انبار مکانیزه غلات مانند گندم و جو در لرستان در حال بهره برداری است و طرح های در دست اجرا نیز بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که تلاش می شود تا پایان سال آماده بهره برداری شوند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان با بیان اینکه بیشترین میزان حجم ذخیره سازی مربوط به محصول گندم می باشد، عنوان کرد: در زمینه زیرساخت حوزه گندم مشکل خاصی در لرستان وجود ندارد و با توجه به ظرفیت مازاد، انبار غله مناسبی برای استان های همجوار و همسایه نیز به شمار می رود.

وی با اشاره به ظرفیت استاندارد ذخیره سازی ۲۱میلیون تنی در کشور استاندارد، تصریح کرد: با توجه به طرح های در دست اجرا در لرستان، وضعیت جمعیت و وسعت استان، جای نگرانی نداریم و جزء استان‌های پیشتاز هستیم.

بیرانوند بااشاره به اینکه به میزان یکسال نیاز استان، در زمینه ذخیره سازی مشکلی نداریم، گفت: با وجود خشکسالی های اخیر، کاهش بارندگی و نزولات جوی، وضعیت تولید گندم در استان نسبت به سال قبل از رشد ۱۱۹ برابری برخوردار است که این رقم تا مهرماه افزایش می یابد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان با بیان اینکه استان لرستان رتبه نهم در تولید گندم و ظرفیت ذخیره سازی گندم و غلات استراتژیک را دارد، گفت: لرستان در این زمینه نه تنها نگرانی ندارد بلکه مأمن خوبی برای استان‌های دیگر است.

انتهای پیام/