رئیس مجلس شورای اسلامی در سومین روز اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور گفت: اولویت امروز کشور معیشت مردم است.

به گزارش سفیرافلاک، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز دوشنبه (۳۱ مرداد) در سومین روز اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور گفت: آموزش عالی هم جزئی از نهاد آموزش و پرورش است لذا وقتی که هنوز در اولویت ما قرار نگرفته و وقتی سرمایه گذاری می‌کنیم و امکانات مادی را به میدان می‌آوریم به جای اینکه این ظرفیت‌ها را متمرکز به صندوق‌های سرمایه‌های انسانی مولد قرار دهیم همه این سرمایه‌ها را در چاه ویل نظام بروکراسی می‌ریزیم و کمترین خروجی، کارایی و کارآمدی را از آن می‌گیریم.

وی تصریح کرد: در همین سالن در نشست نمایندگان مجلس و دولت در افطاری ماه مبارک رمضان در چند دقیقه صحبتی که در آن مراسم داشتم این تحول که چنین اصلاحی انجام دهیم نیازمند به تصمیم جهادی است در حقیقت «جهاد تصمیم» است که این کار را انجام می‌دهد و شجاعانه باید بایستیم و این تصمیم را بگیریم و گرنه در همین گردابی که قرار گرفتیم خواهیم ماند.

قالیباف تصریح کرد: امروز همه قبول داریم که معیشت مردم اولویت اول کشور ماست و حتما باید به آن توجه کنیم و همه جا هم سخن از معیشت به میان میاوریم و در حال تلاشیم تا حوزه معیشت را سروسامان دهیم ولی حواسمان باشد؛ اولویت امروز معیشت است ولی ضرورت امروز و اولویت فردا تربیت است و باور کنیم که نباید در معامله‌ای سراسر باخت قرار نگیریم که تربیت بدهیم و معیشت بگیریم.

رئیس مجلس گفت: این سرمایه‌های عظیم انسانی را از دست می‌دهیم و دیگر هیچگاه قابل جبران نخواهد بود نسل‌ها را از دست می‌دهیم. حضرت امام(ره) در بحث مربوط به آموزش و پرورش دقیقا با همان بحثی که من اسمش را گذاشتم نهاد آموزش و پرورش اولین جای بحث تربیت و آموزش را خانواده می‌دانند و دوم مدرسه.

وی افزود: دوستان و عزیزانی که در دوره خدمت بنده در شهرداری تهران بودند خاطرشان هست که همیشه می‌گفتم چهار تا میم است که ما مدیران هرجا هستیم باید به آن توجه کنیم: منزل( همان خانواده)، مدرسه، مسجد و محله و سه چهار سالی است که میم پنجم را هم به آن اضافه کردم که میم مجازی( منظور فضای مجازی است) این ۵ تا هستند که وقتی در سطح عملیاتی وارد میدان می‌شویم در یک زنجیره دقیق باهم کار کنند که موثر و کارآمد باشند.

قالیباف ادامه داد: اینجا لازم است که اگر می‌خواهیم این کار را انجام دهیم ناگذیریم و باید یک نگاه سیستمیِ عمومیِ باز و یک نوع مدیریت نسل سوم داشته باشیم. که سرمایه های مادی ای که به زحمت پیدا می کنیم به چاه ویل سیستم بروکراسی نریزیم و در نهایت  نتوانیم خروجیِ لازم را ازش بگیریم.

رئیس مجلس تشریح کرد: فرصت توضیح ندارم فکر می کنم یک ساعت ونیم فقط در همین یک موضوع در صحبت با معلمین برایشان مثال زدم و فقط همین مساله را اشاره کردم چگونه می توانیم با نگاه سیستمی عمومی باز و مدیریت نسل سوم قادریم در مرکزیت با یک ستاد بسیار قوی ولی کوچک…

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس