حجت الاسلام شاهرخی گفت: مساجد ظرفیت های زیادی دارند که باید از این ظرفیت برای ارتقای فرهنگی و دینی استفاه کرد.

به گزارش سفیرافلاک حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی با اشاره به روز جهانی مسجد اظهار داشت: مساجد از ابتدا مراکزی برای عبادت، آموزش معارف اسلامی و مباحث علمی، تصمیم گیری برای حل مسائل مسلمانان و جهان اسلام بودند.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با تاکید امام(ره) و رهبری مساجد به جایگاه خود برگشتند ولی مساجد ظرفیت های زیادی دارند که باید از این ظرفیت برای ارتقای فرهنگی و دینی استفاه کرد که می طلبد همه تلاش کنند تا حضور خانواده ها در مساجد پررنگ تر شود و خانواده ها در امور مساجد مشارکت یابند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: حضور بانوان در مساجد سبب حضور همسران و فرزندان آنها می شود و فرصتی فراهم می شود که براساس برنامه ریزی امام جماعت، بتوانند آموزش های لازم را با محوریت های سبک زندگی، آموزش های دینی و سایر بخش ها به کار بگیرند.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: باید برنامه ریزی کرد تا مساجد محلی برای جذب نوجوانان و جوانان باشد و مسجد فقط در هنگام اذان باز نباشد بلکه باید محلی برای اجرای برنامه های فرهنگی، دینی و مذهبی باشد و طبیعتا یک امام جماعت خوش فکر و اهل تعامل می تواند چنین شرایطی را برای حضور بیشتر مردم فراهم نماید.

وی بیان کرد: وقتی مساجد انبوه باشد و تعداد زیادی در آن حضور داشته باشند، قطعا این حضور می تواند در جمعیت نماز جمعه هم مشهود باشد که وقتی مسجدی بتواند سلامت روحی و معنوی و دینی محله را تامین کند، نعمت بزرگی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر همراهی و همکاری با مساجد گفت: بخش فرهنگی مسجد گاهی اعتبار ندارد تا اردوی فرهنگی برای نوجوانان فراهم کند که در این بخش مسجد نیازمند همراهی هایی است که اگر همه کمک کنند وضعیت مساجد بهتر از این خواهد شد.

انتهای پیام/