تلسکوپ فضایی جیمز وب در بزرگ‌ترین تصویر خود از کهکشان‌های دور دست رونمایی کرد.

به گزارش سفیرافلاک، عجایب فضا بار دیگر به لطف تلسکوپ فضایی جیمز وب به نمایش گذاشته شده اند. اخیرا تیم مطالعاتی تلسکوپ جیمز وب بزرگترین تصویر وب را منتشر کرده است که این تصویر مجموعه‌ای خیره کننده از کهکشان‌ها را در پس زمینه فضا نشان می‌دهد.

به گزارش digitaltrends، این تصویر مربوط به برنامه CEERS یا Cosmic Evolution Early Release Science است که تکه‌ای از آسمان را در نزدیکی دسته صورت فلکی دب اکبر بررسی می‌کند. هدف از این بررسی، جست و جوی کهکشان‌های بسیار دور با نگاه کردن به یک منطقه کم‌نور در آسمان است. با نگاه کردن به این ناحیه کم نور، تلسکوپ فضایی جیمز وب می‌تواند کهکشان‌های بسیار کم نور دوردست را نیز ببیند؛ زیرا آن‌ها توسط منابع نور درخشان نزدیک‌تر محو نمی‌شوند.

تصویر تلسکوپ جیمز وب

محقق ربکا لارسون با خوشحالی در صفحه توییتر خود در این ارتباط اعلام کرد که من خیلی منتظر بودم تا این (تصویر) را به اشتراک بگذارم و بالاخره زمانش فرا رسیده است! اگر به دنبال نگاه کردن به تازه‌ترین تصویر گرفته شده جیمز وب با کیفیتی مناسب هستید باید به وب سایت CEERS بروید تا تصویر با وضوح بالا را با تمام جزئیات باورنکردنی آن ببینید.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان