سالاروند گفت: پرونده یک معدن در سفید کوه خرم آباد که موجب خسارت به محیط‌زیست منطقه شد، در مراجع قضایی در حال پیگیری است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان لرستان، علی سالاروند در پایش میدانی از معادن سنگ شهرستان چگنی، اظهار داشت: در این بازدید تعرض یکی از معادن به مرز منطقه حفاظت شده مورد بررسی قرار گرفت و تعیین مرز  و برآورد خسارت وارده به محیط زیست ارزیابی شد.

وی افزود: در استان لرستان چهار معدن در مناطق حفاظت شده وجود دارد که همه این معادن به دلیل اتمام پروانه بهره برداری و سایر مشکلات تعطیل هستند و فقط یک معدن در مرز  منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد طی سال گذشته فعال بوده است که با تعرض به مرز منطقه موجب خسارت به محیط‌زیست منطقه شده است که پرونده این تخلف در مراجع قضایی مفتوح و در حال پیگیری می‌باشد. 

مدیرکل محیط زیست لرستان بیان کرد: عدم پرداخت حقوق دولتی و عدم احیاء این معادن پس از اتمام پروانه های اکتشاف و بهره‌برداری و گاها برداشت‌های بیش از میزان تعیین شده در مجوزهای مربوطه، اصلی‌ترین مشکلات معادن شهرستان چگنی است.

وی با اشاره به لزوم نظارت مستمر بر فعالیت معادن، از پایش پهبادی معادن استان با همکاری و پیگیری سازمان صمت  خبر داد و گفت: کنترل هوشمند فعالیت‌های معدنی و کنترل میزان برداشت آن‌ها توسط ارگان‌های متولی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/