رضایی کوچی گفت: اولویت اصلی، تکمیل پروژه های نیمه تمام در کشور است و تلاش می شود تا این پروژه ها به نتیجه برسند.

به گزارش سفیرافلاک، محمدرضا رضایی کوچی عصر امروز در سفر به استان لرستان و بازدید از محور ازنا – شازند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این محور از مهمترین محورهای ارتباطی کشور محسوب می شود که به عنوان کریدور شمال به جنوب شناخته شده است.

وی افزود: تکمیل این محور یکی از مطالبات جدی مردم است که عملیات اجرایی پروژه در حال اجرا است ولی همچنان بخش‌هایی از آن معطل مانده که انتظار می‌رود با توجه به سفر رئیس مجلس و معاونین وزیر راه و شهرسازی به لرستان، منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه تزریق شود تا هر چه سریع‌تر تکمیل گردد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در همین راستا تصمیمی اتخاذ شد که یک پیمانکار با توان مالی و کاری بالاتری در این پروژه مشغول به کار شود تا بتواند پروژه را در کمترین زمان تکمیل و وارد مدار بهره برداری کند.

رضایی کوچی با اشاره به پروژه تکمیل تصفیه خانه فاضلاب ازنا، عنوان کرد: به دلیل بالابودن سطح آب، متاسفانه فاضلاب برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده و باید هرچه سریع‌تر پروژه تکمیل شود و تکمیل پروزه یکی از مهمترین مطالبات مردم است.

وی بیان کرد: سال‌هاست این پروژه کلنگ ‌زنی شده و به دلیل عدم تامین منابع مالی، پیشرفت قابل توجهی ندارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر تکمیل پروزه های نیمه کاره، گفت: تاکید مجلس شورای اسلامی به دولت این است که اولویت بر تکمیل پروژه‌های نیمه ‌تمام باشد و به سرانجام برسند و با توجه به اینکه حجم زیادی از پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که به دلیل نبود منابع مالی معطل مانده‌اند، از این‌رو ظرفیتی را در بودجه از جمله تهاتر نفت و تسهیلات بانکی در قالب ماده ۵۶ و افزایش منابع مالی برای پروژه‌های نیمه‌تمام به ویژه در مناطق محرومی همچون لرستان را فراهم کرده‌ایم تا این پروژه ها به نتیجه برسند.

انتهای پیام/