امیری با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده ایران مقتدرانه در جهت منافع ملی ایستاده است، گفت: آمریکا و اسرائیل در برجام دچار اختلاف نظر شده اند.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در مذاکرات وین، غرب در تلاش بود تا قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم، خط رسانه ای را پیش ببرد و وانمود کند به دنبال برجام نیست و برهمین اساس اهداف خود را پیش ببرند چرا که به دنبال تخریب جمهوری اسلامی ایران بودند.

وی افزود: بعد از تشکیل تیم مذاکره کننده در دولت جدید، متوجه شدند که تیم جدید محکم و مقتدرانه در جهت دفاع از منافع ملی حرکت می کند و در برجام به دنبال ضمانت، رفع تحریم ها و حتی تنبیه غرب در صورت بدعهدی هستند چرا که آمریکا تاکنون بارها بدعهدی خود را ثابت کرده و به هیچ عهد و پیمانی پایبند نیست.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در یک حرکت هوشمندانه، مذاکرات را مرحله ای کرد و راستی آزمایی را در دستور کار قرار دارد که مرحله به مرحله در این زمینه حرکت کند و غرب هیچگاه فکر نمی کرد جمهوری اسلامی ایران اینگونه مقتدرانه در قضیه برجام عمل کند.

امیری با اشاره به تاخیر و تعلل آمریکا، گفت: در حال حاضر آمریکا در یک چند راهی گرفتار شده به طوری که از طرفی صهیونیست جهانی می گوید که نباید شرایط ایران را بپذیرد، از طرف دیگر با جمهوری خواهان و از طرفی هم اسرائیل را دارد که هر کدام نظرات خود را می گویند لذا بایدن می داند اگر به برجام برنگردد، انتخابات بعدی را از دست می دهد و از طرفی اگر برگردد باید شرایط ایران را بپذیرید که اسرائیل اعلام کرده نباید این شرایط را قبول کند.

وی بیان کرد: هم اکنون بین آمریکا و اسرائیل اختلاف نظر ایجاد شده و اسرائیل تلاش کرد آمریکا به برجام برگردد ولی شرایط ایران را نپذیرد تا بتواند ایران را در قضیه غنی سازی اورانیوم و بحث هسته ای، محدود کند ولی ایران این را قبول نخواهد کرد و مقتدرانه در جهت منافع ملی ایستاده است.

انتهای پیام/