حجت الاسلام شاهرخی گفت:مدیران مجاهدانه در مسیر خدمت گام بردارند و از لحظه های مسئولیت در جهت خدمت استفاده کنند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در دیدار با مدیران استان اظهار داشت: بسیاری از مناسبت هایی که در کشور وجود دارد توام با فضیلت شهادت است و این دو بزرگوار شهیدان رجایی و باهنر کارشان همراه با مجاهدت و همراه با خط و مشی مردمی بود و به همین سبب این دو بزرگوار راه و نامشان ماندگار شد.

وی افزود: در این موقیعت مسئولیتی که پذیرفته می شود به سرانجام رساندن آن دشوار است با توجه به تورم، بیکاری و سایر مشکلات، عدم رونق مطلوب کسب و کار، تعطیلی واحدهای تولیدی سبب شده تا مسئولیت سخت و دشوار شود ولی برای عبور از این مرحله نیازمند یک اراده قوی هستیم، کسانی که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیتی بر عهده دارند، نیازمند فعالیت مجاهدانه و شبانه روزی است و کاری که مبتنی بر کار علمی و کارشناسی باشد را در دستور کار قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: مسئولیت ها زودگذر است و دوره خدمت تمام می شود ولی زیرک و هوشمند کسی است که از لحظه های این مدت مسئولیت صرف خدمت به مردم نماید و این دوره همراه با حرکت اندیش ورزانه و عقلانی باشد، دوره ای پویا و متعهد و عقلانی که براین اساس باید شاخصه های کار را در نظر بگیریم.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه اولین شاخصه حکومت امام علی(ع) اقامه عدل است، گفت: حیات جامعه به عدالت است لذا هر برنامه و اقدامی باید پیوست عدالت داشته باشد و باید مراقب بود که با اقدامات ما و برنامه هایی که کارگزاران نظام جمهوری اسلامی به عمل می آورند حق کسی پایمال نشود.

وی بیان کرد: تدابیری به کار گرفته شود تا مردم را امیدوار کرد و ببینند هر کاری مبتنی بر عدالت است، فساد ستیزی در واقع مکمل عدالت ورزی است و عدالت همراه با مبارزه با فساد لازم است که باید منافذ فساد را ببندد، موضوعی که بیش از دو دهه است در استان ما تحت عنوان سفارش و توصیه دیده می شود که باید در دولت انقلاب رخت بربندد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: هر مدیری در هر دستگاهی اقدام به تبعیض کند باید با مسئولیتش خداحافظی کند و نیازمند چنین اقدامات انقلابی در استان هستیم که ریشه این اقدامات خشک شود و باید تلاش کرد بُعد مردمی بودن خدمتگزاران نظام اسلامی حفظ شود.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به طرح های نیمه تمام، اظهار داشت: در استان ما طرح های نیمه تمام زیادی وجود دارد که آسیب زا هستند و سرمایه اجتماعی دولت را زیر سوال می برد و کاری که شروع می شود زمان اتمامش مشخص گردد و شفافیت لازم صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: وقتی انسجام درون سازمانها نباشد، خدمت رسانی به مردم هم دچار خلل می شود بنابراین تلاش شود در بُعد اقتصاد و فرهنگ و بخشی که پیشران اقتصاد ماست به حرکت بیفتد بسیاری از مشکلات حل می شود.

وی تصریح کرد: ۸۵ درصد بودجه متمرکز است و باید این بودجه را با پیگیری گرفت که اگر توسعه نامتوازه استان را در نظر بگیریم باید بیش از پنج درصد بودجه متمرکز را بگیریم و مشوق هایی برای مدیرانی ایجاد شود که می توانند چنین کارهایی انجام شود و مدیران علاوه بر بودجه استانی، از این بودجه متمرکز هم در این جهت پیگیر باشند.

امام جمعه خرمآباد خاطرنشان کرد: میدان فرهنگ محلی برای مقابله حق و باطل است، عده ای برنامه ریزی می کنند که سبک زندگی غربی را در جامعه رسوخ دهند و ما در مقابله با این افراد نباید ساکت باشیم و باید با فساد در زمینه فرهنگی هم پیشگیری و هم در جایی که لازم است درمان کرد.

وی با تاکید بر جهاد تبیین، افزود: برجامی که توافقش تحریم باشد و عدم توافقش هم تحریم باشد سودی به حال مردم ندارد، نباید انجام داد چرا که الزاماتی را به دنبال دارد و نیازمند جهاد تبیین هستیم و دولتی که با صلابت بحث هسته ای را اداره می کند را باید حمایت کنیم و همه ما حامیان دولت هستیم چون اداره بیش از ۸۰ میلیون نفر کار سختی است، هم حمایت و هم نقد منصفانه می کنیم.

انتهای پیام/