نماینده رشت در مجلس از آموزش و پرورش خواست تا رتبه‌بندی را درباره معلمان جذب شده در قالب طرح مهرآفرین اجرایی کند.

به گزارش سفیرافلاک، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس، اظهار داشت: رتبه‌بندی معلمان با وجود همه ایرادات و اشکالاتی که دارد چون مورد پذیرش معلمان قرار دارد، مورد قبول است، اما حذف ۱۰۰ هزار نفر از معلمان از طرح رتبه‌‌بندی که در قالب طرح مهرآفرین بیش از ۱۰ سال قبل جذب آموزش و پرورش شده‌اند، خلاف قانون است.

وی افزود: این معلمان مراحل گزینش و جذب را طی کرده‌اند و امروز به صورت پیمانی برای آموزش و پرورش کار می‌کنند و نباید از طرح رتبه‌بندی کنار گذاشته شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار داشت: آموزش و پرورش عنوان کرده کسانی که در قالب طرح مهرآفرین در آموزش و پرورش جذب شده‌اند به شرط قبولی در آزمون در رتبه‌بندی مشارکت داده می‌شوند که این کار درست نیست، زیرا بسیاری از کارمندان دولت در بخش‌های مختلف در قالب طرح مهرآفرین جذب شده و استخدام رسمی شده‌اند، بنابراین اگر اینگونه باشد آنها نیز باید در آزمون شرکت کنند.

این نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه این گروه از معلمان در دولت آقای احمدی‌نژاد در قالب طرح مهرآفرین جذب شدند، افزود: هر رئیس جمهوری طبق قانون اساسی اختیار دارد که در دوران ریاستش بر قوه مجریه دستور جذب و استخدام افراد را صادر کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس