قالیباف با اشاره به خروج روان آب‌ها از استان، گفت: مهار رودخانه‌ها، آبخوان داری و آبخیزداری استان ظرفیت‌های مناسبی را ایجاد می‌کند که باید ساماندهی شود.

به گزارش سفیرافلاک، محمدباقر قالیباف عصر امروز در بدو ورود به لرستان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: براساس برنامه‌های نظارتی ستادی که در مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی شده، استانهای محروم در اولویت هستند بنابراین در استان‌ها حضور پیدا می‌کنیم تا به برنامه‌ریزی‌ها و حل مشکلات این استان‌ها بپردازیم.

وی با بیان اینکه لرستان در همه شاخص‌ها از جمله ظرفیت‌های توسعه‌ای و پیشرفت بی‌نظیر است، افزود: در حال حاضر یکی از چالش‌های کشور موضوع آب است این در حالیست که استان لرستان سومین استان در حوزه ظرفیت‌های بارندگی بوده است و در حوزه کشاورزی نیز ۸۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی زراعی و باغی وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت لرستان در حوزه گردشگری، عنوان کرد: در حوزه گردشگری ظرفیت‌های توسعه‌ای در این استان بی‌نظیر است.

وی با اشاره به تدوین برنامه هفتم توسعه طی ۶ ماه آینده، تصریح کرد: اگر در برنامه هفتم با درایت و پختگی در زمینه برنامه‌ریزی به این استان توجه شود، مزیت‌ها و فرصت‌های استان، مشکلات لرستان را برطرف می‌کند و این موضوع احتیاج به برنامه متمرکز، اجرای غیرمتمرکز و واگذاری بخشی از اختیارات به خود مدیران استانی و شهرستانی دارد.

قالیباف خاطرنشان کرد: امیدواریم این سفر فرصتی را فراهم کند تا بتوانیم بخشی از ظرفیت‌هایی که در استان وجود دارد از بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم تا مسائل مردم نجیب این استان مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: مردم لرستان نجیب هستند و در خطه زاگرس با فرهنگ‌ترین تمدن‌ها را داشته‌ایم و در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی نیز نقش بی‌نظیری را داشته‌اند، امیدواریم بتوانیم محبت‌های مردم این استان را جبران کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به خروج روان آب‌ها از استان، افزود: حتما مهار رودخانه‌ها، آبخوان داری و آبخیزداری استان ظرفیت‌های مناسبی را ایجاد می‌کند که باید ساماندهی شود. امیدواریم در برنامه هفتم توسعه بتوانیم این فرصت‌ها را تبدیل به امکانات و تولید کنیم تا مردم از مشکلات و بیکاری که شایسته آن نیستند عبور کنند.

انتهای پیام/